BURSA
Giriş Tarihi : 24-05-2021 09:49   Güncelleme : 24-05-2021 09:49

ŞİRİN  MUHTARLA ÇELTİKÇİ’DE BÜYÜK DEĞİŞİM

Orhangazi ilçemize bağlı Çeltikçi Mahallesi'nde 7 buçuk yıldır güzel hizmetlerin altyapı anlamında üstyapı anlamında birçok hizmetin gelmesini sağlayan başarılı olmasının yanı sıra azmi ve takipçiliği ile de Bursa’mızın en başarılı Muhtarları arasında yer almasına kesin gözle baktığımız Şevki Şirin muhtarımız ile geçen 7 buçuk yılı değerlendirdiğimiz kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

ŞİRİN  MUHTARLA ÇELTİKÇİ’DE BÜYÜK DEĞİŞİM

Özkan YILDIRIM

Muhtarım , öncelikle bizleri köyünüze konuk ettiğiniz için  teşekkür etmek istiyorum, sizi tanıyarak röportajımıza  başlayalım isterseniz sonrasında gelen hizmetlerle de ilgili bizlere bilgi verirseniz sevinirim.

HALKIMIZIN DESTEĞİYLE GÜZEL HİZMETLER GETİRDİK

Gazetenizin sayfalarında bizler için böylesine güzel bir yer ayırdığınız için öncelikle teşekkür etmek istiyorum. 1961 Çeltikçi doğumluyum doğma büyüme buralıyım, çiftçiliğe devam ediyoruz bizim çalışmalarımız bitmez buralarda. Fasulye ,domates, biber ve elbette pirinç var zeytin var köyümüzün geçim kaynakları bunlar. Şu an 765 nüfusumuz var, 600'e yakında seçmenimiz mevcut. 2014 yılındaki seçimlerde  4 aday ,2019'da da 5 aday vardı bu kadar adayın içerisinden beni seçen değerli  Çeltikçi Mahallesi sakinlerine buradan teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

ALTYAPI DÜZENLEMELERİ İÇİN HER ŞEY TAMAM

Yedi buçuk yılda köyümüze neler  getirdiğimizi hangi hizmetlerin geldiğine  geçecek olursak. Köyün altyapısını yaptık, içme su hattını yeniledik, sondaj vurduk, doğalgazını getirdik, parke taşlarını yaptırdık, içme suyu  sıkıntısını hallettik.Şu anda 300 tonluk  yenibir  depomuzvar.Tanker dolum deposu yaptırdık, mezarlıkların yollarını taşlarını yaptırdık,caminin üstünün tadilatını yaptırdık, aşağıdaki mahalleye doğalgaz, sıcak asfalt, su, kanalizasyonunu yaptırdık.

12 KM’LİK OVA ARAZİLERİNE ASFALT ATTIK

Ova arazilerine 12 kilometre asfaltlama yaptırdık. Şu anda sıcak asfalt köy içinde de yapılacaktı ama ben durdurdum doğal gaz geldiği için şimdi doğalgaz bağlantılarının yapılmasından sonra en son sıcak asfaltımızı da  yapacağız, tertemiz olacak her yer. Çocuklarımız için güzel çocuk  parkları yaptırdık.Köy  meydan düzenlemesini de  yine güzel bir şekilde yaptırdık.

Muhtarım  10 dakikadan beri yapılan hizmetleri getirilen güzel çalışmalardan bahsediyorsunuz , peki ne gibi eksiklikleriniz var. Şu da olsa iyi olur. Bu da olsa güzel olur diyebileceğiniz neler var halihazırda  Çeltikçi mahallenizde köyünüzde.

HALI SAHA YERİMİZ HAZIR

Doğalgaz çalışmaları  bittikten sonra sıcak asfalt yapılacak sonrasında işte tam meydanın karşısında bir halı saha yapılmasını istiyoruz bunu birçok kereler dile getirdik sayın başkanlarımıza hem büyüklük açısından da çok uygun bir yer yerimizde hazır sayın büyükşehir belediye başkanımızdan Çeltikçi köyünde yaşayan gençlerimiz için çocuklarımız için bir halı saha istiyoruz. Bunu birçok kereler dile getirdik olumlu geri dönüşler de aldık ama bunun hayata geçmesini bekliyoruz artık çok zaman geçti üzerinden.900  metrekarelik bir yerimiz halı saha için  hazır bir şekilde bekliyor.

AŞAĞI MAHALLEYE BİR ÇOCUK PARKI VE KÖY MEZARLIĞINA DERE ÜSTÜNE BİR KÖPRÜ

Aşağı  mahallede  yine bir yere çocuk parkı lazım. Mezarlığın içerisinden geçen derenin üzerine bir köprü yapılmasını istiyoruz şu an tahtadan bir  köprümüz var ama çok sağlıklı değil.Bir cenaze olduğunda karşıdan karşıya tahtadan geçerken köprü kırılmasın diye gerçekten yüreğimiz ağzımızda üstünden geçiyor vatandaşlarımız. Bu küçük dere  üzerine betondan, ya da sağlam  ağaçtan  bir köprü yapılsın  istiyoruz.

Peki Muhtarım hem Büyükşehir Belediyesi ile hem de Orhangazi Belediyesi ile diyaloğunuz ,çalışmalarınız nasıl?

AKTAŞ VE AYDIN BAŞKANLARIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Buradan her zaman bizlere yardımcı olan Orhangazi Belediye Başkanımız Bekir Aydın'a Bursa Büyükşehir Belediye başkanımız Alinur Aktaş yardım ve desteklerinden ötürü teşekkürlerimi iletmek istiyorum .BUSKİ genel müdürümüz Güngör Bey de her zaman bizlerin yanında oldu. Ben İki dönemdir burada Muhtarım ama hem Alinur Aktaş başkanımız zamanında hem de daha önceden de Recep Altepe başkanımız zamanında gerçekten güzel hizmetler  aldık. Büyükşehir Belediyesi'nden ne istediysek yaptılar sağ olsunlar. Büyükşehir Belediyesi'nin bütün müdürlerine bütün amirlerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Orhangazi belediyemizin de başta belediye başkanımız olmak üzere bütün birim amirlerine yardımları için teşekkür etmek istiyorum.

YAPILANLAR AZ BUZ İŞLER DEĞİL!..

Yapılan işler gerçekten az bir iş değil bir ovaya 12 kilometrelik asfalt yapmak kolay bir şey değil ,düzenlemeler kolay değil, doğalgazlarımız bir sene içerisinde geldi bu da kolay değil,  başkanlarımız sağ olsun. Hep bizim yanımızda oldular. İşte birkaç eksikliğimiz var biraz önce söylemiş olduğum gibi bilhassa bu halı saha konusuna değerli başkanlarımızın eğilmesini istiyoruz ,gerçekten bayağı bir zamandan beri o konu biraz gecikti o konuyu hal edersek gerçekten çok güzel olacak.

AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ İSTİYORUZ

Sağlık bakanlığımızdan Aile Sağlık Merkezi istiyoruz köyümüze bir doktor olsun bir hemşiresi olsun yeter. Aynı zamanda bu Sağlık Merkezi köyümüze hizmet ettiği gibi çevre köylere de hizmet edebilir.

KÜÇÜK MEZARLIKLARIN ETRAFINA TEL ÖRGÜ ŞART

Köyümüzde  köy  mezarlığının  haricinde 2 tane küçük mezarlığımız daha var. İkisinin toplamı 450 metrekare kadar o iki küçük mezarlığımızın  etrafına tel örgü istiyoruz, işte köpekler, yabani hayvanlar vesaire girmesinler diye.Bunlar gerçekten önemli ama küçük istekler bu koluyla  da ilgili Sayın başkanlarımızdan yardım destek talebinde bulunmak istiyorum.Son olarak  buradan başta Çeltikçi mahallemizde yaşayan halkımız olmak üzere 84 milyon Türk milletine Orhangazi'den Çeltikçi köyünden sevgilerimi selamlarımı göndermek istiyorum esenlikler diliyorum.