BURSA
Giriş Tarihi : 10-02-2021 08:36   Güncelleme : 10-02-2021 08:36

Sıranın bize gelmesini bekliyoruz

    İnegöl’ümüzün  güzel bereketli topraklara sahip Edebey Mahallesi'nin muhtarı Sayın Niyazi Cengiz ile muhtar olarak geçirmiş olduğu 2 yılda  yapılan hizmetler, çalışmalar, eksiklikler ve daha birçok konuyu masaya yatırdığımız  detaylı bir röportaj gerçekleştirdik.

Sıranın bize gelmesini bekliyoruz

Özkan YILDIRIM

Öncelikle Muhtarım bizleri ekibimizi köyünüzde misafir edip ağırladığınız için teşekkür etmek istiyorum,sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım ,sonrasında elbette sorularımız da olacak.

TİCARETİN MERKEZİ BURASI..!!

2019 Mart seçimlerinde aday oldum 4 aday vardı, rahat bir şekilde seçimi kazandım. Buradan Edebey’de yaşayan vatandaşlarımıza halkımıza hepsine  tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Havası ,tabiatı, doğası ile gerçekten  ticaretin Merkezi kalbi Edebey’dir, benim mahallem benim köyümdür  ticaret ilk olarak buradan başlar.

Bu 2 yıl nasıl geçti Peki Muhtarım Bu konularla ilgili neler  söylemek istersiniz?

TOP SAHASI, ALTYAPI YENİLEMELERİ ÇOK ÖNEMLİ

Tabii öncelikle pandemiden dolayı hiçbir yere gidemiyoruz pek girişimde bulunamıyoruz, kimseyi sıkıştıramıyoruz   mahallemize köyümüze hizmet gelsin diye ama işte bu pandemi  de bu konuda büyük etken oldu hizmetlerin gelememesi bizim pek gidemememizle ilgili oraya buraya. Muhtarlık hizmet yarışıdır  işte son bir yıldan beri pandemi den dolayı sokağa çıkma yasakları vesaire tabii bayağı bir sıkıntı oldu eksik kalıyoruz, benim ihtiyacım olan Dere temizliği oldu İki tane yolumu yaptırdım onda sıkıntı yok ama diğerleri olmadı. Top sahası  olmadı, Sosyal Tesis olmadı altyapı değişecekti olmadı pandemi  var belediye toplantıları da pek olmuyor ,olanlara da ben pek gitmek istemiyorum. İnegöl Kent merkezine yakın olmamıza rağmen maalesef istenilen gerekli olan hizmetleri alamadık. Kısım kısım dediğim gibi  inişli çıkışlı işler oluyor.

DAĞ KÖYÜ DEĞİLİZ Kİ

Sonuç  itibarıyle Edebey olarak biz köyüz ama bize mahalle diyorsanız  buraya hizmet edeceksiniz, işte görüyorsunuz etrafı ,  kırgın mıyım değilim ama tabi insanın içinde bir burukluk var.  Biz de vatandaşlarımıza  karşı kendimizi mahçup görüyoruz. Ben Dağ Başında Bir Köy olsam Tamam anlarım kırsal olduğumu anladığımdan hizmetin gelmemesini anlayabilirim .Ama ben merkeze  çok yakınım. Burada çocuklar ,gençler top oynasınlar eğlensinler diye  top sahasıdır vesaire bir türlü halledemedik bu sıkıntıları gidemedik burada yoğun bir meyvecilik var soğuk hava Tesisleri olmasına rağmen olmuyor bir türlü getiremiyoruz istenilen hizmetleri. Tabii vatandaşlarımızla kurumlar  arasında kalıyoruz. Top sahamıza  fazla bir şey istemedik 6 tane direkt dikin dedik, projektörleri de aldırdım ama maalesef bir gelişme olmadı, binin üstünde nüfusumuz var ama  bir türlü istenilen hizmetler gelmiyor.

Edebey Mahallesi muhtarlığının yanı sıra Taşıyıcılar kooperatifi Başkan Yardımcısısınız Muhtarım bu konuyla ilgili işte buradaki tarımsal faaliyetler ile ilgili neler söylersiniz?

Soğuk hava depoları her yerde var ama bizim köyümüzde ilk olarak vardı burada üretim çok güçlü çok yoğun bir üretim var. İnegöl Taşıyıcılar kooperatifi olarak da biz bu konularda yol almaktayız az önce de söylemiş olduğum gibi istenilen düzeyde hizmetlerin gelmemesi bizi gerçekten üzmekte , tarımsal anlamda üretimler çok güzel faaliyetler hızlı ilerliyor ,iş köye gelen hizmetlere geldi mi tıkanıyor.

ALTYAPIMIZ ÇOK ESKİ ÇATLIYOR,PATLIYOR

Köyümüzün altyapısı eski çok uzun yıllar olmuş yapılalı, Hacim olarak kaldıramıyor çürümüş, çatlaklar, patlaklar oluyor su içme tesisatının  değişmesi lazım üst  tarafın boruları döşendi, sıkıntı yok ama bizim buraya gelecekti, Çeltikçi- Yenice- Edebey kısmı ve İnegöl olacaktı şimdi İnegöl'de çalışıyorlar daha bize bir türlü sıra gelmedi bekliyoruz.

Peki buradan Sayın başkanlarımıza  neler söylemek istersiniz  ne tür mesajlar vermek istersiniz  Muhtarım var mı söyleyecekleriniz?

AK PARTİ’YE 670 CİVARI OY ÇIKTI EDEBEY’DEN

Ne söyleyeyim Sayın başkanın da projeleri çok, işleri çok, daha bize sıra gelmedi herhalde. Tek üzüldüğüm nokta bizim köyümüzde 750 küsür tane seçmen var ve bunun yüzde 85'i yani  670 civarı  oy AK Parti'ye çıkan bir mahallede durumun böyle olması gerçekten üzüntü verici. Bilmiyorum, bilemiyorum ne söyleyeceğimi de gerçekten inanın şu an sizlere şaşırmış durumdayım , madem durum böyle köy olalım biz çalışıp  üstüne devam etmiş olsak Gerçekten bundan çok çok daha fazlasını çok daha güzelini köyümüze kazandırırız.

KÖYLÜM RAHAT OLSUN

Son sözlerinizi de Edebey’de yaşayan vatandaşlarımız ile ilgili olsun sizi seçimlerde tercih ettiler rahat bir seçim kazanmanızı sağladılar,  onlara neler söylemek istersiniz  ne tür mesajlar vermek isterseniz?

Benim  köylüm rahat olsun, öyle de olsa  böyle de olsa  bütün hizmetler eksiklikler giderilecek. Bana oy veren de vermeyen de bütün Edebey’de yaşayan insanlarımıza vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum ,bana güvendiler ben de onlara güveniyorum elimden geldiğince uğraşıyorum kesinlikle işte hak ettiğimiz sonuç itibariyle  hizmetler gelecek. Buradan başta Edebey’de yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere İnegöl'de yaşayan yurt genelinde yaşayan herkese 84 milyon insanlarımıza sevgilerimi, selamlarımı göndermek istiyorum, esenlikler diliyorum.