BURSA
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:24   Güncelleme : 16-02-2021 08:37

SEKTÖRDE 46 YILLIK TECRÜBE; SERTAŞ TEKNİK

Uzun yıllardır Karacabey'de Simfer Yetkili Servisi’nin yanı sıra beyaz eşya servisi olarak da hizmet veren  Sertaş Teknik’in kurucusu, sahibi Sayın Alaattin TAŞ ile vermiş oldukları hizmetler çalışma anlayışı ve kalitesi ile birlikte daha birçok konuyu ele aldığımız kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

SEKTÖRDE 46 YILLIK TECRÜBE; SERTAŞ TEKNİK

Özkan YILDIRIM

Öncelikle bizleri, ekibimizi Karacabey'deki bu güzel iş yerinizde konuk ettiğinizden teşekkür etmek istiyorum. Alaaddin Taş kimdir?  Öncelikle sizi tanıyalım isterseniz sonrasında Sertaş Teknik’in  ne zaman kurduğunuzu Simfer Yetkili servisi  ne zaman olduğunuzu bizlerle ve okuyucularımız ile  paylaşırsanız sevinirim.

ALAATTİN TAŞ  BÜYÜK TECRÜBE

Bizim için Karacabey’e kadar gelip röportaj gerçekleştirdiğiniz için bende sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Alaaddin Taş. 1962 Ankara-Nallıhan doğumluyum. 1991 yılında Karacabey'e geldim o zamandan beri bu işlerle uğraşıyorum. Profilo yetkili servisi yapmıştım İlk başlarda sonrasında işte Simfer yetkili servisi olduk, işte bunun yanı sıra diğer bütün markaların   Bosch-Siemens-Profilo-Arçelik-Beko -Hotpoint-Ariston Bütün beyaz eşya servisliğini de yerine getirmekteyiz. Bu mesleğe 1974 yılında girdim şu an burada benimle birlikte oğlum ve de bir arkadaşımız daha var. Tabii verilen adreslere gitmeye gelme gerektiğinde beyaz eşyaları olsun diğer bütün simfer'in ürünlerini getirmek götürmekle ilgili 2 tane aracımızla  Karacabeylilere  hizmet etmekteyiz. Tamirat surelerimiz yedek parçanın  yüzde sekseni elimizde oluyor böyle olduğunda hemen tamiratı gerçekleştiriyoruz elimizde değilse de işte birkaç gün içerisinde teslimatı gerçekleştiriyoruz.

BABADAN OĞULA GEÇECEK İNŞALLAH

Peki hayatınızdaki hedefiniz neydi beyaz eşya tamircisi mi  hep olmak istediniz yoksa başka mesleklerde ilerlemek mi istiyordunuz?

Okumak vardı hedefimde tabii Samsun'da okula gittim, Biraderin yanına ama sonra işte kısmet olmadı istediğimiz gibi olmadı hayatın akışı değişiyor. O zaman küçükken istiyorduk Ama okumak işte olmadı kısmet değilmiş sonrasında işte 1974 yılında  bu işe girdim 46 yıldır da bu meslek içerisindeyim. 12 yaşında girmiştim bu mesleğe. Aynı zamanda emekli de oldum bu şekilde işte burada da bu çalışmalar yürütüyoruz. Evliyim 2 tane çocuğum var biri kız ,biri oğlan oğlum Serhat Taş burada işte bana yardım ediyor. Kızım da özel sektörde muhasebede çalışıyor. Arkamda bu mesleği devredeceğim bir oğlumun olması tabii benim için büyük onur, gurur.

OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Simfer yetkili servisi ve de aynı zamanda beyaz eşya servisi anlamında çalışmalarınız nasıl gidiyor Karacabey'de?

Tabii kısmet bu işler gün geliyor çıkmıyor gün geliyor 2-3 çıkıyor gün geliyor on servis çıkıyor bu şekilde çalışıyoruz. İşte Karacabeylilere  elimizden geldiğince hizmet vermeye çalışıyoruz burada.

Gerçek anlamında hedefleriniz peki neler Alaaddin Ustam?

Bu mesleği devam ettirmek tabi en öncelikli hedefim bir zaman gelecek işte oğluma devredeceğim. Bende bu işi babadan oğula anlamında zaten oğlum Balıkesir Üniversitesi makine mühendisi aynı zamanda iş güvenliği uzmanlığı da yapıyor. Zaten ben de yeri zamanı geldiğince işi oğlum Serhat'a devredeceğim burada.

KARACABEYLİLERİN HİZMETİNDEYİZ
Yarım  asra 4 yıl kalmış bu meslek içerisindeki çalışmalarınız buradan Karacabey'de yaşayan vatandaşlarımıza insanlarımıza neler söylemek istersiniz?

---- Karacabey halkı ile güzel bir sinerji ortaya koyduk ,çok iyi insanlar müşteri sonuçta bir kere lazım değil her zaman lazım, müşteri memnun kalınca arkadaşlarına, dostlarına da öneriyorlar, bu da tabii çok önemli.Bunun yanı sıra fırın ve ocaklara gaz dönüşümü yapıyoruz, klima montajı ve demontajı ve temizliğini de yapabildiğimizi eklemek isterim.

SİMFER’İN YERLİ OLMA AVANTAJI VAR..!!


Peki Alaaddin Ustam Simfer'in ürünlerini buradan Karacabey'de yaşayan insanlarımıza önerir misiniz  kalite anlamında performans anlamında?

Kaliteli bir ürün olması yerli malı olması Kayseri'de üretiliyor olması tabii çok önemli. Simfer anlamında yedek parça anlamında yerli olması ayrıca büyük avantaj yerli olduğunda mesela  bir parça 50 lira ise aynı parça yabancı makinalarda 150-200 liraya kadar çıkıyor tabii bunun da bir işçiliğin, de üzerine eklediğinizde işte Simfer’de  bu 100 liraya çıkarken yabancı makinalarda 250-300 liraya kadar çıkıyor. Bu da  tabii büyük bir fiyat avantajı var bütün ürünlerini herkese ben buradan Simfer'in işte ankastre setlerini olsun, difrizleri Derin Dondurucularını, Ocaklarını, ısıtıcılarını bütün ürünlerini mikrodalga ,mini fırınlarını hepsini önermek istiyorum.

BEYAZ EŞYASI 3-5 YILA KADAR ÇIKACAK DENİLİYOR

Tabi bu büyük bir avantaj yerli olması bunun yanı sıra işte şimdi Simfer olarak beyaz eşya sektörüne girecekler öyle bir iddiaları var ,  beyaz eşyalara girdiğinde  buzdolabı  ,çamaşır makinesi, bulaşık makinesi  her şey olacak. Böyle bir gelişmeyi ben  Karacabey’de yaşayan insanlarımıza  buradan müjdelemek   istiyorum. Böyle bir plan  var üç beş sene içerisinde beyaz eşyaya girmekle ilgili ondan sonra bizde  burada inşallah  Simfer'in bütün  makinalarının yetkili servisi olarak devam edeceğiz.


Alaattin  Ustam size bir çok merak edilenleri sormaya çalıştık son  olarak siz de buradan Karacabey'de yaşayan  halkımıza insanlarımıza neler söylemek istersiniz?

Başta elbette Simfer yetkili servisi olmamızdan dolayı Simfer ürünlerini sonrasında beyaz eşya servisi olmamızdan dolayı diğer bütün beyaz eşya markalarının özel servis olarak hizmet vermekteyiz. Tabii uzun yıllar bu sektörde bulunmuş olmamız, bunu söylemiş olduğunuz gibi 46 yıllık her türlü tamir de onarımda Sertaş Teknik olarak Karacabeylilerin  hizmetindeyiz. Adresimizi, telefon numaralarımızı  işte biraz sonra altta da paylaşacağım İnşallah Herhangi bir sıkıntı ya da sorun yaşadıklarında  bizlere ulaşsınlar anın da sorunlarını gidermeye elimizden gelen  hızla cevap vereceğiz iki araçla onların  hizmetindeyiz vakit kaybetmeksizin onarımdan sonra hemen makinalarını kendilerine teslim etmekteyiz son olarak başta Karacabey'de yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere herkese sevgilerimi,selamlarımı göndermek istiyorum ,esenlikler diliyorum.


 

İletişim Bilgileri:

Karacaahmet Mahallesi, 143. Sokak    No: 21

 Telefon: 0 224 676 77 22

               0 532 774 72 11

               0 554 844 16 75

 Karacabey/ Bursa