BURSA
Giriş Tarihi : 26-10-2020 08:31   Güncelleme : 26-10-2020 08:31

PTT'miz 180 yaşında

T.C Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş 180.Kuruluş yıldönümü etkinlikleri bütün yurtta olduğu gibi Bursa PTT Başmüdürlüğü tarafından da bir dizi etkinlikle kutlandı.

PTT'miz 180 yaşında

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

23 Ekim 1840 tarihinde Posta Nezareti adı altında kurulan PTT AŞ, 180’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamaları Bursa PTT Başmüdürü Hüseyin Salman yardımcıları ve ekibinin Atatürk Anıtına Çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşını okunmasının ardından Salman ve yardımcısı Vali Yakup Canpolat'ı makamında ziyaret etti.

180. TALİHLİYE KOLLEKSİYON

Başmüdür Salman ve yardımcıları ile mesai arkadaşları daha  sonra PTT Ulucami şubesine giderek  180. talihliye hediyelerini takdim etti. Başmüdür Salman daha sonra Eğitim Daire Başkanlığı tarafından 180. Kuruluş Yıldönümü kapsamında 12. si düzenlenen "Hayatımız Posta" konulu Hikaye Şiir ve Kompozisyon yarışmasında "HAYATIN TA KENDİSİYİM" ADLI şiiri ile 1. olan Millet PTT Merkez Müdürlüğü memuru Muhammed İkbal Karasu'ya 3. Bin Lira para ödülünü takdim ettikten sonra yaptığı konuşmada "İki asra yakın tarihini tecrübesiyle birleştiren, geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) olarak, yenilikçi bakış açısıyla, teknolojik yatırımlarımızı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz. Türkiye’nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz. Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyoruz. Tüketicinin daima yanında olan gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla, 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde “gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak” ilkesini Türkiye’nin her köşesinde hayata geçiriyoruz.  Hizmetlerimizi teknolojik alt yapımızla güçlendirirken, aynı zamanda yurt içi pazarda rekabetin getirdiği avantajımızı sürdürüyor diğer yandan da uluslararası faaliyetlerle kurumumuzu bir adım öteye taşıyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırarak, sektörel anlamda yeniliklerin öncüsü olan inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak 180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz.  Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye’nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olarak, ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz.  Ülkemizde ve dünyada posta teşkilatlarının öneminin anlaşıldığı pandemi döneminde, tıpkı dün olduğu gibi bugün de milletimizin en büyük destekçisi olan PTT Ailesi olarak, ülkemiz için mesai mefhumu gözetmeksizin canla başla çalıştık. Bu süreçte büyük bir vefa örneği sergileyen PTT emekçileri, maske dağıtımından sosyal yardımlara, maaş ödemelerinden lojistik hizmetlere kadar birçok konuda vatandaşların yanında oldu. Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle güçlü ve karar alıcı konumumuzu bir adım öteye taşıyarak, ülkemizi uluslararası platformlarda gururla temsil ettik. Şirketimizin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimini dünya posta sektörüne yön veren bir anlayışla birleştirerek görevimizi başarıyla yürütüyoruz.

Her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT Ailesi olarak, ülkemizi her alanda temsil etme anlayışımızı sürdürürken, 2023 hedeflerimize de sağlam adımlarla ilerliyoruz."ifadelerini kullandı.