ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 09-08-2020 19:40   Güncelleme : 09-08-2020 19:40

“PARDON HAKİM BEY, YANLIŞLIKLA ÖLDÜRDÜM”

Nilüfer’de pompalı tüfek ile girdiği marketin sahibini öldüren zanlı mahkemede, kızıyla ilişkisini öğrendiği çalışan yerine patronu yanlışlıkla öldürdüğünü söyledi.

“PARDON HAKİM BEY, YANLIŞLIKLA ÖLDÜRDÜM”


Görükle’de tekel bayi sahibi Yılmaz Aslankılıç'ı (39) pompalı tüfekle öldüren Sezgin Ö.'nün (50) asıl hedefinin, evli kızıyla ilişkisi olduğunu öğrendiği Aslankılıç'ın çalışanı M.D. olduğu ortaya çıktı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, Aslankılıç'ı neden öldürdüğünün net olarak anlaşılamadığı bildirilen cinayet zanlısının pompalı tüfekli saldırısı, güvenlik kamerasınca kaydedilmişti. Olay, 13 Haziran günü, meydana gelmişti. Tekel bayi sahibi Yılmaz Aslankılıç, Sezgin Ö. tarafından iş yerinde pompalı tüfek ile vurularak öldürüldü. Polis, olaydan sonra kaçan Sezgin Ö. ile saldırıyla ilgileri olduğu tespit edilen Yiğit K. ve Ahmet G.'yi (52) saklandıkları evde yakalayarak, gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Sezgin Ö. ile Yiğit K. tutuklandı, Ahmet G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

CİNSEL SALDIRI SUÇLAMASI

Soruşturmayı yürüten savcılık iddianameyi hazırladı. İddianamede, şahısın ifadesinde "Cezaevinde bulunduğum sırada kızım G.K.'ye, Görükle'deki tekel bayinde çalışan M.D. isimli biri tecavüz etmiş. Bunu öğrendiğimde deliye döndüm. Tecavüz eden kişiyi cezalandırmaya karar verdim. Kızımın kayınbiraderi Yiğit'e, 'Bir alacağım var' deyip, 'Görükle'ye gidelim' dedim. Arabadan av tüfeğini alarak, dükkana girdim. Bir el ateş ettim, sonra olay yerinden ayrıldım" dediği bildirildi. Yiğit K.'nın da ifadesinde, "Sezgin bana gezmeyi teklif etti. Ahmet'i alarak Görükle'ye gittik. İçki almak için tekel bayisine gitti. Cinayetten haberim yoktu. Arabada, gazete kağıdına sarılı tüfeği görmedim. Bira olduğunu zannediyordum. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. Ahmet G. ise "Yiğit ile daha önce sık sık alkol alıyorduk. Olay günü Görükle'de gezmeyi teklif etti. Sezgin ile Yiğit, tekel bayinin önünde araçtan indi. Yiğit, elinde bira şişesiyle geri döndü. Sezgin'in dönmeyeceğini söyledi. Aynı araçla döndük. Araçta bulunan silah ve cinayetten haberim yoktu" dediği iddianamede yer aldı.

KIZININ İFADESİ

HERKESİ ŞOK ETTİ

İddianamede, cinsel saldırıya uğradığı öne sürülen G.K.'nin ise şunları anlattığı bildirildi: "Ş.K. ile evliyim. Üç çocuğumuz bulunuyor. Eşim cezaevine girdiğinde, M.D. ile tanıştım. Aramızda ilişki başladı. M.D., evimde cep telefonunu unutmuş. Telefonu kayınbiraderim Yiğit K. bulmuş. M.D. ile birlikte, samimi pozlarla çekilmiş fotoğraflarımı görmüş. Yiğit, 'Ağabeyimi aldattın' diyerek, beni dövdü. Babam Sezgin Ö.'nün bu şekilde olaydan haberi oldu. Babam tarafından öldürülen Yılmaz A. ile hiçbir ilgim bulunmuyor. Babam yanlış yönlendirilmiş olabilir. Maktül ile tanışıp tanışmadıklarını bilmiyorum."

 

Mahkeme inanmadı

Tutuklular Sezgin Ö. ve Yiğit K. hakkında 'kasten adam öldürmek' suçundan müebbet, tutuksuz Ahmet G. hakkında 'kasten adam öldürmeye yardım etme' suçundan 8 yıl hapis cezası istenen iddianamede, savcılık "Sezgin Ö.'nün kızı G.K.'nin ilişki yaşadığı M.D.'nin Kahramanmaraşlı, maktul Yılmaz A.'nın ise Gümüşhaneli olduğu, Sezgin'in kızına tecavüz edildiği iddiasıyla maktulü öldürdüğü iddiasının havada kaldığını, söz konusu şahısla, maktulün herhangi bir akrabalığının bulunmadığının kesin olduğu, tanışıklık ya da diyaloğun olduğuna dair dosyaya yansıyan bir delil olmadığı, olay yerinde keşif yapan şüphelilerin neden Yılmaz Aslankılıç'ı öldürdükleri net olarak anlaşılmadı" tespitinde bulundu. İddianame, Bursa 6'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki ay başlanacak. (İHA)