KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 29-12-2020 12:08   Güncelleme : 29-12-2020 12:08

ONLARI DÜNYA DİNLEYECEK!

Ufuk Altay ve Team BaBaRock yola tam gaz devam ediyor. ‘Kara Seferler’ isimli üçüncü teklisini anlamlı bir klip eşliğinde dinleyicilerinin beğenisine sunan Altay, 2021 senesinde şarkının İngilizce versiyonunu paylaşacaklarının da bilgisini verdi. Klibin yönetmeni ise İngiltere’de iki festivalden özel seçki ödülü kazanan Mert İpek…

ONLARI DÜNYA DİNLEYECEK!

Rock müziğin sevilen ismi Ufuk Altay, üçüncü teklisi ‘Kara Seferler’i dinleyicisiyle buluşturdu. Şarkının sözleri önceki şarkılarda olduğu gibi yine Ufuk Altay imzalı olarak karşımızda. Müzik, Team BaBaRock ekibinden Sabri Bostan, Atacan Canay, Sinan Güngörer ve grubun eski gitaristi Özkan Bilgin’e ait. Eserin aranjesini her zaman olduğu gibi Sinan Güngörer yaptı. Bas gitarda Sabri Bostan, klavyede Atacan Canay, elektro ve akustik gitarlarda takımın gitaristi Alptekin Tören askerde olduğundan, sürpriz isim Sinan Güngörer yer alırken, davulda ise yine Yiğit Kundak var. Şarkının klibi için kamera karşısına geçen Ufuk Altay ve Team BaBaRocK ekibi, yine bir önceki klip çekimlerini yöneten ve İngiltere’de iki festivalden özel seçki ödülü kazandıran, usta yönetmen Mert İpek ile çalıştı. Oyun Atölyesi’nde çekilen klipte sosyal mesafeye önem verilmesi ilgi çeken detaylardan. 

GÜZEL BİR GELECEK İÇİN

Başarılı sanatçı Ufuk Altay, eserin hikâyesini şu cümlelerle paylaştı: “Herkesi etkileyen dünya sorunlarının derinden hissedildiği bu günlerde, duygularımı ifade etmenin en iyi yolu bu şarkıyı yazmaktı. Tüm insanlığın küstahlığını ve açgözlülüğünü ifade etmek isterken, öte yandan birlikte büyütülen umudun geleceğe güzel bir dünya bırakacağını biliyorum.” Şarkı, duyguların karmaşası içinde hüzün, bitkinlik varken umudun birlikteliği yücelteceği bir dünya çiziyor. Şarkı, Türkçe yayınlanmış olsa da 2021 senesinde İngilizce versiyonu ile tüm dünyaya ulaştırılması planlanıyor.

YÖNETMEN MÜZİĞİ HİSSETMELİ

“İnandığım ve içinde bulunmaktan keyif aldığım projeler her daim başarıyı beraberinde getirdi bana. Kara Seferler de benim için bu projelerden biri oldu” diyerek sözlerine başlayan klibin yönetmeni Mert İpek ise parçanın ses getireceğini söylüyor. Klip çekerken müziği hissetmenin yönetmen için çok önemli olduğunu kaydeden İpek, “Değerli müzisyen arkadaşlarım Ufuk Altay ve Team BaBaRocK grubunun gözde parçalarından ‘Kara Seferler’ sözleri ve müziğiyle beni kendi içine çekti ve parça bana kendisini derinden hissettirdi. Dolayısıyla parçayı ilk dinlediğim anda ortaya çıkacak olan klip gözümde canlandı. Bu klipte, parçanın derinliğini, sözlerin ne anlatmak istediğini en sade ve en vurucu şekilde göstermek istedim. Sadeliğin gücünü kullanarak en yalın haliyle, en şiddetli ve derin duyguları yansıtmak istedim. Bu noktada koreografide İlayda Türbedar ve sette her noktada emeği olan, her yere koşturan asistanım Mücahit Can Gültekin'e de emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞTIK”

Ufuk Altay & Team BaBaRocK ekibiyle çalışmaya devam edeceklerinin de müjdesini veren genç yönetmen, “Yine oldukça eğlenceli ve keyifli bir işe imza atmış bulunmaktayız. Birbirimizin ne istediğini anlayabildiğimiz için klip çekimimiz hoş bir akış ve uyum içerisinde gerçekleşti. Bu sebeple Ufuk Altay ve Team BaBaRocK grubuyla keyifli bir işbirliğine daha imza atmanın mutluluğu içerisindeyim” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)