BURSA
Giriş Tarihi : 30-10-2020 07:53   Güncelleme : 30-10-2020 07:53

Onlar erdi muradına

Kurbancı Ercan lakaplı Çalı güreşlerinin altın kemerli Güreş Ağası Ercan Köse; geçtiğimiz hafta sonu BESOB Küçük Sanayi Engin Yıldızlar düğün salonunda oğlu Köksal Köse'yi Fatma Büyükbaş'la evlendirdi.

Onlar erdi muradına

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Köse ve Büyükbaş aileleri ile çok sayıda davetlinin katıldığı Covit 19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen düğün dua ile başladı. Çiftin nikahlarını kıyan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem yaptığı konuşmada "Duyduklarıma göre iki sene nişanlı kaldıktan sonra evlenmeye karar veren Güzel kızımız Fatma Büyükbaş ile yakışıklı damadımız Köksal Köse'nin nikahlarını kıymak için burada bulunuyoruz. Ben buradan birbirlerine çok yakışan çiftimize evlilik müessesenin kutsal bir müessese olduğunu  hatırlatıyor gelin kızımıza itaat et rahat et tavsiyesinde bulunuyorum. Ayrıca çiftimize ülkemizi, milletimizi, devletimizi ve bayrağımızı seven hayırlı evlatlar yetiştirmeleri, sağlıklı uzun ömür dileklerinde bulunuyorum" ifadelerini kullandı.

AĞALAR DA DESTEK VERDİ

Fatma-Köksal Köse çiftinin düğün törenine Domaniç Güreşlerinin Altın Kemerli güreş Ağası Beyhan Gündüz, Yalıntaş güreşlerinin Altın Kemerli Güreş ağası Habib Karaca, Mustafakemalpaşa Sincansarnıç güreşlerinin Altın Kemere namzet ağası Ozan İnci, Dadaşlar güreşlerinin eski ağası Metin Özer, Çalı güreşlerinin eski Altın kemerli ağası Halil İbrahim Kuzucu, Güreş sevdalısı tespihçi Recep Bey ve güreş organizatörü Tokatlı Ali Sakınmaz, ile Mustafakemalpaşalılar Dernek başkan yardımcısı Mustafa Gümüş, köy muhtarları ile eşlerinin de katıldığı düğün pasta kesimi ikramı takı merasimi ve tedbirler kapsamında gerçekleştirilen oyunlarla sona erdi.