KÜLTÜR
Giriş Tarihi : 03-11-2020 07:57   Güncelleme : 03-11-2020 09:31

MESAJLAR 'RAP'LE

Yıldırımlı gençlerden Orkun Yerdelen, Türkçe rap müzikle uğraşısını üretkenliğe çevirdi. Klibinde birçok sosyal mesaj olduğunu ifade eden Yerdelen, “Rap benim için hayat tarzı vazgeçilmez” dedi.

MESAJLAR 'RAP'LE

GÜLİN ÖZDEMİR

Bursa’da yaşayan 23 yaşındaki Orkun Yerdelen, 13 yıldır ilgilendiği Rap müzikle ‘Bin Ah’ isimli ilk klibini yayınladı. Daha önce sadece kayıt alarak müzikle ilgilenen Yerdelen, yıllarca müzikle uğraştığını ve artık kliplerle yola devam etmek istediğini söyledi. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen Rap müzikte aşırı hırslı bir yapıya sahip olan Orkun Yerdelen, ‘Bin Ah’ isimli şarkısını bütün dijital platformlarda yayınladı.  Çıkardığı ilk klibinde sosyal mesajlar da veren Yerdelen, “Küçüklüğümden beri Rap müzik dinlemeyi çok seviyorum. Birçok şarkı yazdım.  Rap müzikte ki mahlasım Orko Bey.  Yaptığım klipte kesilen ağaçlardan dikilen binalara, vaktini boş yere başka ülkenin getirdiği şeylere özenerek harcayan yeni nesile kadar birçok mesaj var. Elbet bir gün Türkçe Rap müzik piyasasına demir ağlarımı atacağıma ve bu piyasada yıllar sonra anılacağıma inanıyorum” diye konuştu.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Rap müzik yolunda hayallerinin olduğunu ve kariyerini de bu yolda tamamlamak istediğini belirten Orkun Yerdelen, “Rap müzik yaparken kendimi çok özgür hissediyorum. Söylemek istediklerimi müzikle daha iyi ifade ediyorum. Bu yolda artık kliplerle ilerlemek istiyordum. ‘Bin Ah’ isimli klibimde de sosyal içerikli mesajlar verdiğim gibi diğer kliplerimde de bu mesajlara yer vermeye devam edeceğim. Yaptığım müziğin bir anlamı olmalı diye düşünüyorum. Ve kendimde bu yeteneği görüyorum. Özellikle toplumda farkındalık oluşturmak istiyorum. Çok hayalim var. Kadına, çocuklara, hayvanlara ve topluma ses olmak istiyorum” ifadesini kullandı. Genç yetenek bu yolda da kendisine destek olan tüm dostlarına teşekkür etti. ‘Bin Ah’ isimli klibi izlemek isteyenler , https://youtu.be/y77IMb_sqQw  adresinden ulaşabilirler.