BURSA
Giriş Tarihi : 25-11-2020 08:19   Güncelleme : 25-11-2020 08:19

Kulübünü evinin bodrumuna taşıdı

Futbol sevdası engel tanımıyor… Tesisi olmayan amatör futbol takımı Yunuselispor’un fedakâr başkanı Süleyman Kuşçu, bulundukları bina yıkılmayla karşı karşıya kalınca, kupalar başta olmak üzere; kulüp malzemelerini evinin bodrumuna taşımak zorunda kaldı.

Kulübünü evinin bodrumuna taşıdı

Ufuk IRGAŞ – Mustafa TANITAN

Bursa 2. Amatör Küme’nin güçlü ekibi Yunuselispor Kulübü bir binanın bodrum katında faaliyetini sürdürüyor. Alt yapıya önem verdiklerini söyleyen Mavi Beyazlıların Başkanı Süleyman Kuşçu ile mahallede bulunan bir kıraathanede söyleşide bulunduk. “Biz üvey evlat mıyız?” diye konuşmasına başlayan ve bir dokunup bin ah işittiğimiz söyleşide kulübün gedikli başkanı Kuşçu, bize şu açıklamayı yaptı: "Daha önceleri sorunlarımızı ve verilen sözleri yayımlamıştınız. Amatörün çilelerini iyi bilirsiniz. Geçen süre içinde Büyükşehir Belediye eski başkanı Recep Altepe, kendi mahallesinin takımı Zafer Spor’a örnek bir tesis kazandırmıştı ancak bize verilen sözler yerine getirilmedi."

ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRDÜK

"Komşularımız Bağlarbaşı ve Hamitler Spor kulüplerine dahi tesis yaptıran yetkililer, şimdiye kadar bizi üvey evlat yerine koyup sorunlarımıza çözüm getirmediler. Yarım asırdan bu yana amatör kümede mahallemizi başarıyla temsil eden ve sayısız başarılara imza atan kulübümüze gelince; faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz binanın daha önce yapılan incelemeler sonunda depreme dayanıklı olmadığı tespit edilip belediye tarafından yıkılmasına karar verilmişti. Kulübün başkanı olarak ben de yarım asırlık kupa, forma ve demirbaş eşyalarımızı evimin bodrumuna taşımak zorunda kaldım. Daha önce aynı binada faaliyetlerini sürdüren kıraathane ile kulübümüz boşaltılırken, yıkılma kararı alınan binada hala telekom sistemleri direnmesini sürdürüyor. Küçük bir depremde dahi yerle bir olacak binanın sahibi acaba neyi bekliyor. Bunu anlamış değilim. Allah korusun bir deprem olması halinde onlarca insanımızı kaybetmemek için mahalle muhtarımız başta olmak üzere bütün yetkilileri göreve çağırıyorum."