BURSA
Giriş Tarihi : 03-04-2021 08:37   Güncelleme : 03-04-2021 08:37

Kültürümüzü gelecek nesillere taşımalıyız

Mustafakemalpaşa Yenikızılelma Köyü Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 2. genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden göreve talip olan Basri Sevim ve arkadaşları "Atalarımızın bize miras bıraktığı Örf, adet, gelenek, göreneklerimiz, kültürümüzü yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak bir yönetim tarzı icra etmek için göreve talip olduk" dediler.

Kültürümüzü gelecek nesillere taşımalıyız

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Altısabanspor kulübü tesislerinde Mustafakemalpaşa MHP İlçe Başkanı Ahmet Beygirci meclis üyesi Zahir Ferik, Mustafakemalpaşalılar Derneği'nin çiçeği burnunda Başkanı Mustafa Gümüş ve çevre köy derneklerinin başkanları ve muhtarların da katılarak birlik ve beraberlik mesajları içeren  konuşmalar gerçekleştirdikleri genel kurulda Dernek Başkanı Basri Sevim şunları söyledi: "Sayın divan heyeti, Siyasi Parti temsilcileri, Değerli Muhtarlarımız Basın Mensupları ile adını Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'den alan ilçemin onurlu insanları ve saygıdeğer üyelerimiz 2'sini düzenlediğimiz genel kurula hoş geldiniz şeref verdiniz. 2017 Yılında kurulan derneğimizde görev alan başkan ve yöneticilerine buradan teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. Özellikle de siz değerli üyelerimize bizlere her zaman destek verdiğiniz ve yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Allahın izni ile bizlere vereceğiniz görevi onurla hep birlikte yerine getireceğiz. Önceliğimiz birlik ve beraberliğimizde Derneğimizi kurumsal hale getirmek. Teşkilatlanmamızı tamamlamak ve kaynaşmayı sağlamak. İnşallah yeni dönemde kuracağımız komisyonlarda geleceğimiz olan, Gençlerimize tarihimiz ile kültürümüzü en iyi şekilde  aktarabilmektir hedefimiz. Aynı inanç ve sevdayla çıktığımız bu kutlu yürüyüşte iyi günde zor günde hep yanımızda olan siz değerli üyelerimize ve Mahalle Muhtarlarımıza teşekkür ederim. 16 Yıl önce çıktığımız bu yolda geçmişten geleceğe köprü kurmak kültürünü ve tarihini gelecek nesillere taşımak. Geleceğimiz tarihini kültürünü bilen gelecek nesillerin omuzlarında yükselecektir. Bu duygularla katılımızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, genel kurulumuzun hepimize hayırlı olmasını diliyor ve şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

ŞAHA KALDIRACAKSINIZ

Bursa Ertuğrulgazi Karakeçili Yörük ve Türkmen Derneği Başkanı Cevat Canbaz'ın Divan başkanlığını yaptığı genel kurulda söz alan Mustafakemalpaşalılar Dernek Başkanı Mustafa Gümüş de yaptığı konuşmada "Derneğiniz Basri Başkan ve yönetimiyle adeta şaha kalkarak en parlak ve örnek dönemini yaşayacak. Bizler Osmanlının torunları Yörükler geçmişimizde 16 devlet kurarak tarihe geçmiş bir milletiz" diye konuştu