BURSA
Giriş Tarihi : 26-05-2021 16:40   Güncelleme : 26-05-2021 16:40

KENTTE YATIRIM BİTMEZ!

Büyükşehir Belediyesi’nin Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Mudanya ve Gürsu’nun kırsal mahallelerine kazandırdığı mahalle konuklarında inşaatlar büyük ölçüde tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ihtiyaç duyulan her noktaya ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

KENTTE YATIRIM BİTMEZ!

Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri kararlı adımlarla hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede de özelikle kırsal mahallelerde yaşam kalitesini yükseltecek çalışmaları da aralıksız sürdürüyor. Tüm dünyada yatırımların neredeyse durma noktasına geldiği pandemi sürecine rağmen özellikle altyapı ve ulaşım yatırımlarından asla taviz vermeyen Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç duyulan kırsal mahallelere de sosyal donatı alanları kazandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gürsu’nun Ağaköy Mahallesi için projelendirilen Mahalle Konağı’nda çalışmalar tamamlandı. Çevre düzenlemeleri de tamamlanan bünyesinde düğün salonunu da barındıran Ağaköy Mahalle konağı açılış için sayıyor. Mustafakemalpaşa İlçesi’ne bağlı Doğancı Mahallesi için projelendirilen Mahalle Konağı’nda da çalışmalar artık son aşamaya geldi. Toplam 860 metrekare alan üzerine inşa edilen iki katlı binada, düğün salonu kahvehane, işyeri, ofis, sağlık odası, depo ve tuvaletlerin yanı sıra 181 metrekare alanlı teras bulunuyor.

ÇEPNİ KONAĞI AÇILIŞA HAZIR

Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’nın Çepni Mahallesi’ne kazandırılan Mahalle Konağı ve Meydan Düzenleme çalışmaları da tamamlandı. 150 metrekare istinat duvarı, 150 metrekarelik çay ocağı, tuvalet ve misafirhanenin bulunduğu mahalle konağı projesinde 200 metrekarelik alanda da meydan düzenlemesi yapıldı. Çepni Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından işletilecek Mahalle Konağı’nın önümüzdeki günlerde hizmete açılması planlanıyor. Yine Yenişehir’in Çayırlı Mahallesi için projelendirilen Mahalle Konağı’nda çalışmalar hızla ilerliyor. Proje 5938 metrekare alan üzerinde hayata geçirdi. Toplam 520 metrekare alan üzerine inşa edilen projede, düğün salonu ve mutfak, muhtarlık ofisi, kooperatif yönetim odası, misafir konaklama odası, berber odası ile 212 metrekarelik teras alanı bulunuyor.

BAZEN FUTBOL SAHASI BAZEN MAHALLE KONAĞI

Büyükşehir Belediyesi olarak 17 ilçedeki kırsal mahallelerde de yaşam kalitesini yükseltecek yatırımları hızla sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ihtiyaç duyulan her noktaya ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Bölge ayırt etmeksizin ulaşım ve altyapı noktasında önemli bir çalışma sergilediklerini ifade eden Başkan Aktaş, “Tabi hizmetlerin yanında her mahallemizin kendine göre öncelikleri var. Bu bazen bir futbol sahası, bazen mahalle konağı bazen de meydan düzenlemesi oluyor. Belli bir plan dahilinde yaptığımız projeleri bir bir tamamlanıyor. Halkımızın özel günlerine ev sahipliği yapacak mahalle konuklarının hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (Büyükşehir Belediyesi Basın)