BURSA
Giriş Tarihi : 11-04-2021 12:27   Güncelleme : 11-04-2021 12:27

KENDİ MODALARINI KENDİLERİ TASARLIYOR

Mudanya Halk Eğitim Merkezi’nde devam eden meslek edindirme kurslarından biri olan Giyim Kursu’na gelen ev kadınları hem kendi modasını oluşturuyor hem de ürettiği giysileri satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

KENDİ MODALARINI KENDİLERİ TASARLIYOR

 

Mudanya Halk Eğitim Merkezi’nde (Mudanya HEM) meslek edindirme kursları devam ediyor. Pandemi şartlarına riayet edilerek düzenlenen kurslarda maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarından ödün verilmiyor.  Mudanya Halk Eğitim Merkezi’nde kursiyerlerin meslek kazanabileceği bir diğer kurs da giyim kursu. Özellikle kadın giyimde yeni tasarımlar, giysi modelleri, örnek giysiler hazırlanan kursa gelen ev hanımları hem zamanını verimli geçiriyor hem de yeni bir meslek edinmiş oluyor. 

Mudanya HEM’de eğitmen Aysel Güler Bakırcan rehberliğinde açılan giyim kursunda kursiyerler kendi modasını oluşturuyor. Kurs hakkında açıklamada bulunan Giyim Kursu Eğitmeni Aysel Güler, “Bu kursa hiçbir şey bilmeden gelen öğrenciler, kurs sonunda kendi giysilerini yapabilecek kadar eğitim almış oluyor. Yeni modeller tasarlayarak, kendi modasını yaratıyor. Aynı zamanda buraya gelen kursiyerler bu işi meslek haline de getirebiliyor. Kendi kıyafetlerinin yanı sıra siparişler alarak da hem kendisi için yeni bir gelir kapısı açmış oluyor hem de aile bütçesine katkıda bulunabiliyor” dedi. 
Giyim Kursu’na kayıt olmak isteyenler, Mudanya Halk Eğitim Merkezi’nin resmi internet adresi https://mudanyahem.meb.k12.tr/ ziyaret edebilir. (HABER MERKEZİ)