BURSA
Giriş Tarihi : 17-02-2021 00:43   Güncelleme : 17-02-2021 00:43

KARACABEY’İN YÜZ AKI

Karacabey'deki gerek inşaat sektöründeki çalışmalarıyla, gerek mobilya sektöründeki çalışmalarıyla ortaya koymuş oldukları güzel sinerji  sayesinde özel projelere imza atan Özbağlar İnşaat ve Mobilya’nın kurucusu Kasım Bağ ve büyük oğlu Suat Bağ ile birçok konuyu masaya yatırdığımız kapsamlı bir röportaj gerçekleştirdik.

KARACABEY’İN YÜZ AKI

Özkan YILDIRIM

Suat Bey,  öncelikle bizleri ,ekibimizi Karacabey'deki bu güzel iş yerinizde konuk edip misafir ettiğiniz için teşekkür etmek istiyorum. Sizi  tanıyarak isterseniz röportajımıza başlayalım, tabi sonrasında Özbağlar  İnşaat ve Özbağlar Mobilya’nın kuruluşu ve bugünlere geliş süreci ile de ilgili bizleri ve okuyucularımızı bilgilendirirseniz sevinirim.

İNŞAATÇILIK BABA MESLEĞİ

Bizlere böylesine güzel bir özel röportajda yer vermiş olduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. 1983 Kars-Digor doğumluyum, 1994 yılında ailecek Karacabey'e taşındık o zamanlar iş potansiyeli yoktu o bölgede. Amcam ,babam, büyük amcam rahmetli buraya geldik, o zaman bir yer aldık orada oturduk.Babamız  o zamanlar inşaatlarda sıvacılık, kalıp, demir işleri vesaire ile uğraşıyordu. İnşaat bizim baba mesleğimiz halen inşaatlarımıza  devam ediyoruz.

SEYYAR SATICILIKTAN BUGÜNLERE

Ayrıca 1999 yılına kadar arabalarla ilçeler arası kapı kapı dolaşarak aktif olarak seyyar anlamda gezici araçlarımızla mutfak eşyası ve züccaciye satışları yaptık .1999-2000 krizinden  sonra Mobilya tanıdığımız bir iş değildi devren satılık bir yer vardı ,orayı alarak  2002 yılında ortak olarak Mobilya sektörüne girmiş olduk, o sıralar gerçekten çok iyi geldi bu iş kolu.O zamandan bu zamana devam ediyoruz. Günler geçtikçe ilerlemeye başladık, 2013 yılına kadar amcamlar ile ortak çalıştık.2013 yılında karar aldık ve  ayrıldık .Ondan sonra babam  ,ben  ve Hakan kardeşim ile birlikte devam ettik yolumuza.2013'te ayrıldıktan sonra ufak bir sermaye ile kendi oturduğumuz evlerimizi de  satarak sermayeyi babamıza  verdik sen yapsata başla, biz de abi kardeş mobilyaya  devam edelim dedik o gündür bu gündür bu şekilde  her iki sektörde de çalışmalarımıza  devam ediyoruz.

YENİ PROJEMİZE BAŞLIYORUZ..!!

Özbağlar İnşaat adı altında hangi projelere imza attınız , bu konu ile ilgili bizlere ,okuyucularımıza, Karacabeylilere bilgi verir misiniz Suat Bey?

Elbette. 2014 yılının 6.  ayında başladık inşaata bu zamana kadar yaklaşık 100 tane daire yaptık, sahiplerine teslim ettik. 2-3 tane dükkan yaptık. Şu anda bulunmuş olduğumuz binayı da  kendimiz yaptık. Şu anda bir tane devam eden projemiz var , bunun haricinde bu ay sonunda başlayacak  bir projemiz daha var hemen arkadan dükkanı büyütmek amaçlı. Dükkanımızı  1200-1300 metrekareye çıkacak projelerimiz devam ediyor ve böylelikle bilindik bir mobilya markasıyla da anlaşma yapacağız inşallah. Şu anda bulunmuş olduğumuz Mobilya mağazamızın bir arka sokağı olan Nasrettin  Mahallesi, 64 Sokak’ta  12  dairelik projemize başlayacağız bunun da müjdesini buradan değerli Karacabeylilere  iletmek istiyorum.

KARACABEYLİLERDEN TEVECCÜH GÖRMEK BİZİ GURURLANDIRIYOR

Karacabeyliler gerçekten bizim projelerimizi beğeniyorlar yıllardır burada  esnafız, önden daire anlaşmasını yaptığımızda çekinmeden kaporasını bırakıp sözleşmesini yapıyorlar. Çünkü yerimiz belli, yurdumuz belli çok uzun yıllardan beri Karacabey'de tanınan bir ailemiz var. Bağ’lar olarak biz olsun amcamlar olsun insanlar üzerinde güzel  bir güven oluşturduk, insanlarda çekinmeden pazarlığını yapıp kaparolarını yatırıyorlar. Sonra işte 8 ay sonra 10 ay sonra  teslimatı gerçekleştiriyoruz. İnsanların dairelerini  teslim ettiğimizde ne istenmiş se onları döşememiz olsun, çelik kapısı olsun, fayansı olsun, parkesi olsun diğer bütün  isteklerini özel olarak  yaptığımızdan, yerine getirdiğimizden  bu tabii onlara güven vermemiz açısından çok güzel oluyor, ve bu manada gerçekten Karacabey’de  bu sektörde çalışmalar yürütmüş olmanın büyük gururunu yaşıyoruz. Sadece oturmak anlamda değil yatırım amaçlı da 3-4 daire alan arkadaşlarımız, dostlarımız var. Tabii bu sinerji gittikçe yayılıyor onların tanıdıklarına, onların çevrelerine derken bugünlere geldik.

Peki Özbağlar Mobilya olarak hangi mobilya gruplarının  satışını gerçekleştirmek tesiniz neler yapmaktasınız , hem daire, ev anlamında konut anlamın da satışlar yapıyorsunuz. Bunun yanı sıra Mobilya satışları da gerçekleştiriyorsunuz bu konuyla da ilgili bazı kolaylıklarınız  var mı halka sunduğunuz?

MOBİLYADA DA İDDİALIYIZ

Müşterimiz evini bizden aldığı zaman koltuklar olsun, oturma gurupları olsun, perdesi olsun, halısı olsun bütün aldıklarında  fiyatlarda hatırı sayılır bir indirim yaoıyoruz, vade konusunda uzatmalar yapıyoruz, kesinlikle bizde vade farkı yok. Bunlar çok önemli işte beyaz eşya harici her türlü ürün bulunmakta oturma grubu ,koltuk grupları, genç odaları, yatak odaları diğer mağazamızda  ayrıca halı vesaire gibi birçok ürün var. Kısacası beyaz eşya hariç  her türlü ürün bulunmakta onu söyleyebilirim. İki tane görüştüğümüz Mobilya markası var bu markalar biraz daha geniş metrekare istiyorlar, bizde bu manada işte mağazamıza arkaya doğru büyüterek 1200 metrekareye çıkacağız, böylelikle bu Mobilya markalarından biriyle de  anlaşma yapacağız, böyle bir hedefimiz var. İnşallah bunu da en kısa zamanda hayata geçirme çabası içerisindeyiz.

1994’TEN BERİ BURADAYIZ

Röportajımız esnasında gelen kurucu Sayın Kasım Bağ’da röportajımıza birkaç eklemeler gerçekleştirdi.

1960  Kars -Digor doğumluyum,8 torunum var. Memlekette hayvancılık ve çiftçilik ile uğraşıyorduk, eskiden ama tabi çok soğuk olduğundan 11.ayda hayvanları içeri alıyorduk 4.aya  kadar bu şekilde devam etme durumu olması tabii bu da hep cepten yemek anlamına gelmekteydi. Sonrasında hep birlikte 1994 yılında buraya geldik , inşaat sektöründe sıvacılık vesaire çalışmalar yürüttüm, sonrasında tabii Mobilya sektörüne de  girdi çocuklarım Suat ve Hakan. İnşaat anlamında daha geçtiğimiz sene 32 dairelik bir projenin teslimatını gerçekleştirdik, yine bu ay sonunda 12 dairelik yeni bir projeye başlayacağız. Karacabey bizi tanıyor ,biliyor. Biz Karacabey’i tanıyoruz  seviyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmalarda ,projelerde gerçekten onlardan güzel  tepkiler alıyoruz. Herkese tabii Allah iş rastlığı versin bunun yanı sıra  bu pandemi  hastalığından da  bir an evvel kurtuluruz , sağlıklı bir şekilde çalışmalarımıza devam ederiz  demek istiyorum.

HER İKİ SEKTÖRDE DE KARACABEYLİLERİN HİZMETİNDEYİZ

Özbağlar olarak hem inşaat sektöründe  hem de Mobilya sektöründe  çalışmalarımız Projelerimiz İnşallah bundan sonra da devam edecek. Karacabeylilerin karşısına çok güzel projelerimizle çıkmaya devam edeceğiz. Çok uzun yıllardan beri buradayız, yapmış olduğumuz İnşaat kalitemiz ile ,temiz işçiliğimizle  değerli Karacabeylilerden  takdir almak bizlere gurur veriyor. Buradan başta Karacabey'de yaşayan halkımız olmak üzere Türkiye'de yaşayan bütün insanlarımıza Karacabey'den sevgilerimizi, selamlarımızı göndermek istiyor ve esenlikler diliyoruz. Diyerek sözlerini tamamladı.

SOYADLARI GİBİ  GÜZEL BİR  “BAĞ”  KURMUŞLAR

Dürüst ve babacan tavırlarıyla Karacabeylilere kendilerini sevdirmiş olan Baba Kasım Bey başta olmak üzere , çalışkan oğulları Suat Bey’e ve Hakan Bey’e bizlerde çalışmalarında başarılar diliyoruz.İnşaat sektöründe ki güzel projelerinin yanı sıra , bir birinden güzel mobilya gruplarıyla da Karacabeylilere  uzun yıllardır hizmet veren ayakları sağlam basan Özbağlar  İnşaat ve Mobilya’yı bende bütün vatandaşlarımıza önermek istiyorum.

Fotograflar:Doğan Ertan

İletişim Bilgileri:

 

Nasrettin Mahallesi, Bursa Caddesi No 153

Tel: 0 224 676 20 82-

Faks: 0 224 676 74 76

Gsm: 0 541 651 16 36

Karacabey/ Bursa

---

Tavşanlı Mahallesi, 135 Sokak No 15

Gsm: 0 545 651 16 36

 Karacabey/ Bursa