BURSA
Giriş Tarihi : 20-02-2021 08:37   Güncelleme : 20-02-2021 08:37

İlk biz vardık

Şehrimizin en eski ve tarihi semtlerinden Reyhan Mahallesinde dört nesilden bu yana hizmet veren Reyhan Fırın işletmecisi Recep Leblebici Bursa fırın sektöründe 'en eskinin' kendilerinin olduğunu söyledi.

İlk biz vardık

Ufuk IRGAŞ

Şehrimizin tam ortasında yer alması ve her gün pazar kurulmasının kendilerine kazanç yolunda avantaj sağladığını da belirten girişimci ve eski sporcu fırın sahibi Recep Leblebici yaptığımız söyleşide bize şu açıklamalarda bulundu. "Şehrimizde unlu mamuller üreten yüzlerce fırın mevcut. Bunların çoğu matador denilen elektrikle faaliyetlerini sürdürmektedir. Bize gelince mamullerimizi odun ateşi ile pişirip müşterilerimize iletiyoruz.

BURSA BİZİ, BİZDE BURSALILARI ÇOK İYİ TANIYORUZ

Fırın işletmeciliğinin yanı sıra kendisinin de gençliğinde Uzakdoğu sporları yaptığını ve bir çok ödül ve madalya ya sahip olduğunu da dile getiren Recep Leblebici "Bursa bizi bizde Bursalıları çok iyi tanıyoruz" bu yüzden başkaları gibi sık sık televizyon ve gazetelere demeç verip firmalarının reklamlarını yaptırmıyoruz. Birileri çıkıyor tarihi ve şu kadar yıllık fırınız diye reklamını yaptırıyor. Biz de Bursa'nın en eski ve tarihi fırını Reyhan Fırınıdır diyoruz" ifadelerini kullandı.

TARİHİMİZE GELİNCE

Recep Leblebici, fırınlarının tarihçesini ise şöyle açıkladı; "Dededen toruna hatta torunun torununa intikal eden ve Şehrimizde adeta bir marka haline gelen fırınımızın adını çevre iller başta olmak üzere ülkemizde duymayan kalmadı. 7*24 hizmet veren fırınımızda başta simit olmak üzere pasta, börek, çörek, tahinli pide poğaça gibi unlu mamuller taze taze, sıcak sıcak müşterilerimize satışları yapılmakta. Baklava gibi tatlı çeşitleriyle de hizmet veren fırınımız da düğün ve Cemiyet siparişleri de gerçekleştirilmektedir. Bitmesini sabırsızlıkla beklediğimiz ve normal hayatımıza başlamayı sabırsızlıkla beklediğimiz Korona tedbirleri kapsamında ise Fırınımız GEL AL ve paket servisi ile hizmet vermektedir" dedi.