BURSA
Giriş Tarihi : 24-09-2020 06:19   Güncelleme : 24-09-2020 06:19

Hem şenlik hem lezzet

HE Organizasyon öncülüğünde Yıldırım Dadaşlar Derneği tarafından düzenlenen Anadolu Yöresel Ürünler Şenliği'nin ikinci etabı Arabayatağı pazar alanında devam ediyor.

Hem şenlik hem lezzet

 

UFuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Yıldırım Belediyesi'nin katkılarıyla geçtiğimiz hafta Mesken Cazibe Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Şenlik ve Pazarda' Anadolu’nun Ankara, Kayseri, Erzurum, Elazığ, Antep, Malatya İstanbul, İzmit, Beyapazarı, Balıkesir, Hatay, Maraş, Aydın İl'lerinin yöresel trünlerinin tanıtımı ve satışı yapılırken şenlik süresince çeşitli yerel sanatçılarda sahne alarak her akşam verdikleri konserlerle etkinliğe renk katıyorlar.

YOĞUN TALEP VAR

Yerel Sanatçıların her akşam türkü ziyafeti verdiği ve çeşitli hediye çekilişlerinin de yapıldığı etkinliklerin ikinci gününde organizasyonun mimarları Yıldırım Dadaşlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Çevik’le şenlik alanında bir söyleşide bulunduk. Çevik bize yaptığı açıklamada “Dernek olarak geçtiğimiz yıl başlattığımız ve geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğin ikinci etabını Allah’ımıza şükürler olsun ki kazasız belasız cumartesi günü sonlandıracağız. Dernek Yönetimi olarak Yoğun talep üzerine şenliklerimizi Her mahallede gerçekleştirme kararı aldık. Bu sene etkinliklerimizi Yıldırım İlçesinden başlattık. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Osmangazi ve Nilüfer İlçelerimizde de sürdüreceğiz. Dadaşlar Derneği olarak bize yer tahsisinde bulunan Yıldırım Belediyesi başta olmak Şenliğimize katılarak şehirlerinin ürünlerinin tanıtımını ve satışını gerçekleştiren esnafımıza ve Şenlik boyunca yöresel türkülerle şenliğimize renk katan sanatçı dostlarımız ile mahalle sakinlerine şükranlarımı sunuyor ve teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.