GÜNDEM
Giriş Tarihi : 15-07-2020 16:13   Güncelleme : 15-07-2020 16:13

HELAL SANA ŞOFÖR ABİ!

15 Temmuz hain darbe girişiminde sokaklara inen ve sabaha kadar nöbet tutan taksici Murat Kaçaman, aracının arka camına ‘İtin derdi et. Yiğidin derdi devlet. Şehit ailelerine ücretsizdir. Onlar, bedelini ödedi’ yazdırdı. Vatansever şoför, taksisiyle şehit ailelerine 7 gün 24 saat hizmet veriyor.

HELAL SANA ŞOFÖR ABİ!

Mersin’e bağlı Toroslar Belediyesi’nde çalışan 45 yaşındaki Murat Kaçaman, örnek bir davranışa imza attı. Yıllardır şehit ve gazilere minnetini göstermek için bir şey yapmak isteyen Kaçaman, bu hayalini 5 ay önce aldığı taksiyle gerçekleştirdi. Birikimiyle aldığı taksisinin arka camına ‘İtin derdi et. Yiğidin derdi devlet. Şehit ailelerine ücretsizdir. Onlar, bedelini ödedi. 7/24’ yazısını yazdıran Kaçaman, o zamandan bu yana şehit ailelerinin ve gazilerin, istediklere yere ücretsiz götürülmelerini sağlıyor. Merkez Yenişehir ilçesi Palmiye Mahallesindeki ‘Sahil Taksi’ durağında taksisini bir şoföre emanet eden, zaman zaman da kendisi kullanan Kaçaman’ın bu davranışı, Mersinlilerin de takdirini topluyor. Yolda aracın camını tıklatan vatandaşlar, Kaçaman’a teşekkür ediyor.

ÖYLE BİR YÜREK Kİ…

15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişimi gecesinde ve sonraki günlerde Mersin caddelerinde sabaha kadar nöbet tutanlardan biri olan taksi sahibi Kaçaman, şehitlere minnetini göstermek için çıktığı yolda duygularını anlattı. Şehit ailelerine böyle bir hizmet sunmayı çocukluğundan bu yana düşündüğünü belirten evli ve 4 çocuk babası Kaçaman, “Taksiyi 5 ay önce aldım ve böyle bir yazı yazdırmaya karar verdim. Sağ olsun vatandaşlar da arıyor ve teşekkür ediyorlar. İlgi çok. Elimizden geldiğince şehit ailelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yolda kaldığında, aradığında 7/24 hizmet, ücretsiz istediği yere götürmek; içimizden gelen buydu ve yaptım” değerlendirmesinde bulundu. (İHA)