GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-03-2021 15:38   Güncelleme : 22-03-2021 15:38

HATİCE USTA İŞ BAŞINDA

Eşinin mesleğine merak saran genç kadın, oto kaplama sektöründe bir ilki başararak hemcinslerine örnek oldu. Lüks araçlarını firmaya teslim eden müşteriler ise çoğu zaman şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

HATİCE USTA İŞ BAŞINDA

Denizli’de ön lisans mezunu 26 yaşındaki Hatice Ünsal, 3 yıl önce kasiyerlik yaparak geçimini sağlıyordu. Ara ara eşinin yanına gelerek yardım eden Ünsal, sonrasında araçlara karşı bir ilgisi olduğunu fark etti. Bunun üzerine eşine durumdan bahseden Ünsal, kasiyerliği bırakarak eşinin yanında çalışmaya başladı. İlk 6 ay boyunca eşinin destekleriyle kaplama işini öğrenen Ünsal, kısa süre içerisinde işi kavrayarak tek başına araç kaplamaya başladı. Kısa zamanda kendisini geliştirerek değme oto kaplama ustalarına taş çıkartan Hatice Ünsal, becerisiyle müşterilerinin de takdirini kazandı.

HEMCİNSLERİ ONU TERCİH EDİYOR

Son model lüks araçlarını teslim etmeye geldiklerinde karşılarında Hatice ustayı gören müşteriler, ilk başta şaşkınlarını gizleyemeseler de Ünal’ın verdiği yeni imajı görünce takdir etmekten kendilerini alamıyor. Ortaya çıkan başarılı sonuç sonrası Ünsal’ı tebrik eden araç sahipleri, bu sektörde kadınları da görmenin mutluluk verici olduğunu belirtiyor. Tamamen detaycılık isteyen oto kaplama işine kadın eli değdiren Ünsal’ın kadın müşterilerin sayısı da her geçen gün artış gösteriyor.

“KADINLARA ÖRNEK OLDUM”

Kadınlara örnek olmanın mutluluğunu yaşayan Hatice Ünsal, kadının istediği zaman her şeyi başarabileceğini belirterek, “Bu işe 3 yıl önce başladım. Eşime yardım ettikçe arabalara olan ilgimi fark ettim. Eşim ilk ustam ve onun bu meslekte olması bana çok büyük bir avantaj oldu. Müşteriler ilk anahtar teslim ettiklerinde şaşırıyorlar ve arabalarını teslim ettikten sonra hayran kalıyorlar. Bir kadının elinin değmesi işlerimizi yoğunlaştırdı. Detaylı ve titiz çalışma müşterilerimizi memnun etti. Bir aracı şu an tamamen tek başıma yapabiliyorum ama tampon kısmını kaplarken zorlanıyorum. İlerleyen dönemlerde bunu da başaracağıma inanıyorum. Kadınlarımız istedikleri zaman her işin üstesinden gelebilirler. Onlar yeter ki istesin başaramayacağı iş yok. Bende onlara buradan örnek olmak istedim” dedi. (İHA)