ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 11-01-2021 10:13   Güncelleme : 11-01-2021 10:15

GEÇEN YIL MAHALLEYİ HAVAYA UÇURMAK İSTEDİ! ŞİMDİ İSE…

Osmangazi’de geçtiğimiz yıl evinin önündeki doğalgaz borusunu keserek, mahalleyi havaya uçurmak isteyen kadın, yine mahalleyi birbirine kattı. Mahalle sakinleri ile kavga eden kadın, olay yerine gelen polis ekiplerine elindeki çaydanlık ile direnerek, polisleri ölümle tehdit gözaltına alınan kadın serbest bırakılınca mahallede kendisini şikayet edenlere sopayla saldırdı.

GEÇEN YIL MAHALLEYİ HAVAYA UÇURMAK İSTEDİ! ŞİMDİ İSE…

Olay, merkez Osmangazi ilçesi İvazpaşa Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, A.Y. (41) ile mahalle sakinleri arasında gürültü sebebiyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle A.Y., sokaktan topladığı taşları vatandaşların evlerine fırlatıp küfürler etmeye başladı. Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

ELİNDEKİ ÇAYDANLIK İLE POLİS EKİPLERİNE DİRENDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri, vatandaşların şikayetçi olması üzerine A.Y.'yi kadın polis eşliğinde gözaltına almak istedi. Ancak A.Y., eline aldığı çaydanlık ile polis ekiplerine direnerek, küfür ve hakaretlerini sürdürdü. A.Y., kendisini gözaltına almak isteyen ekiplere, "Kimi gözaltına alacaksın. Çarşıdan gömlek mi alıyorsun" diye tepki gösterdi. Polis ekiplerinin sabırlı bekleyişi ve A.Y.'yi defalarca uyarması ise dikkat çekti. Öte yandan A.Y. geçtiğimiz yıl mahalle sakinleri ile kavga ettikten sonra, kapısının önündeki doğalgaz borusunu keserek, elindeki sigara ile mahalleyi havaya uçurmak istemişti. Bölgeye gelen Bursagaz ekipleri, doğalgaz hattını kapatarak, olası bir facianın önüne geçmişti. Yaklaşık 1 saat boyunca ekiplere direnen A.Y., yine doğalgaz borusunu patlatarak, mahalleyi havaya uçurmak ile tehdit etti.

POLİSİ ÖLÜMLE TEHDİT EDEREK 'SENİ YAŞATMAM' DEDİ

A.Y., elindeki çaydanlığın, polis ekiplerinin başarılı hareketiyle ele geçirilmesiyle gözaltına alındı. Ekip aracına götürülen A.Y., resmi ekip aracını da tekmeledi. Bu sırada kelepçelenen A.Y., kendisini gözaltına alan polislere, "Sizinle görüşeceğiz, öldürürüm yaşatmam sizi, ben cezaevinde memuru yaktım siz kimsiniz" dedi. Gözaltına alınan A.Y., ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Serbest kalmasının ardından mahallesine dönen kadın onu şikâyet eden komşularına bu seferde sopayla saldırarak tehdit etti. (İHA)