BURSA
Giriş Tarihi : 06-01-2021 08:58   Güncelleme : 06-01-2021 08:58

Galeri İsmail'den çağrı; Tedbirlere uyalım

'Kaliteli ve ucuz' parolası ile yola çıkan ve Yeşilova Mahallesi'nde çalışmalarını sürdüren Galeri İsmail AVM, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Türker'le sektör ve pandemi üzerine özel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Galeri İsmail'den çağrı; Tedbirlere uyalım

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı Yeşilova Mahallesi'nin işinin ehli esnafı İsmail Türker koronavirüsün getirdiği yasaklar yüzünden doğru dürüst iş yapamadıklarını bu sebepten dolayı dükkan kiralarını ve çalışan personelin dahi maaşlarını zamanında ödeyemediğini ifade ediyor. Çanakkale kökenli AVM Sahibi İsmail Türker'le iş yerinde yaptığımız söyleşide bize şu açıklamayı yaptı; "Gördüğünüz üzere Halı, Perde, Beyaz Eşya, Züccaciye ve Konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren dükkanlarıma tek tük müşteri geliyor. Ülkemizde yaklaşık yirmi binin  üzerinde insanın ölümüne sebep olan bu illet yüzünden bende bazı yakınlarımı kaybettim. Her işin başı sağlık diyoruz ama insanın sağlıklı olması ve işine dört elle sarılması da maddiyata dayanmaktadır. Eğer bu işi yapıyor ve bu sektörden para kazanıyor çalışanın ve kendinin karnını doyuruyorsan hayat mücadeleni sonuna kadar sürdürmen gerekir. Bu hastalık bizimde tadımızı tuzumuzu kaçırdı. Eski günleri arar olduk. Tek ümidimizin Aşı'ya kaldığını açıklayan bilim adamlarımızın bir an önce hepimizi aşılamasını esnaf olarak bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Üstüne üstlük Mutasyon salgının adı da duyulmaya başlandı. İnanır mısın virüs kapmamak için birbirimizden kaçar olduk. Allah'a dua etmekten başka çaremiz kalmadı. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

ÖNCE İSTİHDAM DEMİŞTİK

İsmail AVM zinciri yönetim kurulu başkanı İsmail Türker 40 yıla yakın esnaf olarak hizmet verdiğim mahallemde ilk marketi açan bendim. Bir derken iki ve üçüncü ile dördüncü marketimi de mahallelimin hizmetine sundum. Müşteri velinimettir düsturu ile hareket ettiğim hizmetimde her zaman istihdamı ön plana çıkardım. Allah'ıma şükürler olsun İlk zamanlarda işlerim çok iyi gitti ve onlarca personelimle hizmet veriyordum. O yıllarda semtimizde bize rakip olacak AVM'le rin olmayışı işlerimizin de iyi gitmesine sebep olmuştu. Geçen bir yıl süre içinde rekabet unsuru yaratan semtimizde yeni Dükkanların açılması ve Koronavirüs yüzünden istihdam ettiğim çalışanlarımın bazıları da işinden oldu."Diye konuştu.