SPOR
Giriş Tarihi : 15-11-2020 13:46   Güncelleme : 15-11-2020 16:01

F1 Türkiye Grand Prix'si başladı

9 yıl sonra Türkiye’ye geri dönen Formula 1 yarışlarının sıralama turları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Racing Point’in Kanadalı pilotu Lance Stroll kariyerinin ilk pole pozisyonunu elde etti. Red Bull takımından Max Verstappen ikinci olurken, üçüncülüğü ise Stroll’ün takım arkadaşı Sergio Perez aldı. Formula 1 Türkiye Grand Prix'si başladı.

F1 Türkiye Grand Prix'si başladı

2020 Formula 1 Dünya Şampiyonası DHL Türkiye Grand Prix’sinde sıralama turlarının ardından pole pozisyonun sahibi Racing Point’in pilotu Lance Stroll oldu. 9 yıl sonra Türkiye’ye geri dönen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 5,3 kilometrelik Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenen Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix’sinin sıralama turları büyük heyecana sahne oldu.

Kariyerinde ilk pole pozisyonu

Racing Point’in Kanadalı pilotu Lance Stroll, 1:47.765’lik derecesiyle kariyerinin ilk pole pozisyonunu almayı başardı. İkinci sırada Red Bull takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen 1:48.055’lik derecesiyle yer alırken, Racing Point’in diğer pilotu Meksikalı Sergio Perez ise 1:49.321’lik derecesiyle üçüncü sırayı elde etti. Kariyerinin 7. şampiyonluğuna ulaşmayı hedefleyen Mercedes’in İngiliz pilotu Lewis Hamilton ise sıralama turlarında 6. oldu. Bu sezon 13 yarışta da pole pozisyonunu kazanan Mercedes, bu serisini İstanbul’da devam ettiremedi.

SoloTürk'ten gösteri uçuşu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gösteri ekibi 'SoloTürk', Intercity İstanbul Park’ın ev sahipliğini yaptığı Formula 1 yarışı öncesinde gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Tarihi yarış spinlerle başladı

Formula 1 Türkiye Grand Prix'si olağanüstü başladı.

Lewis Hamilton ve Sebastian Vettel muhteşem bir starta imza attı. Henüz ilk virajda spin atanlar oldu. (ntv.com)