BURSA
Giriş Tarihi : 25-05-2021 15:41   Güncelleme : 25-05-2021 15:41

Enstrümanlar doğru olmalı

Ekonomi dünyasında yaşanan güncel gelişmeler, TÜGİAD’ın ‘Ekonomik Gündem Webinar’ın da tartışıldı. TÜGİAD Genel Başkanı Çevikel, “İş dünyamızı doğru enstrümanlarla geleceğe taşımalıyız” dedi.

Enstrümanlar doğru olmalı

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği TÜGİAD, ‘Ekonomik Gündem’ konulu webinarın da önemli isimleri ağırladı. Çevrimiçi toplantıda torba yasa dahilindeki af ve yapılandırmalar, kripto varlıklar ve bunların vergilendirilmesiyle ilgili kritik bilgiler paylaşıldı. Genel Başkan Nilüfer Çevikel’in moderatörlüğündeki toplantıda Ekonomist Erkin Şahinöz ve Gazeteci-Yeminli Mali Müşavir Nedim Türkmen ile İş İnsanı Mutlu Alkan, ekonomiye ilişkin gelişmeleri değerlendirdi. AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban da, güncel gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

YENİ İÇERİKLER GELİŞTİRMELİYİZ

Düzenledikleri toplantının iş dünyası için çok önemli olduğunu dile getiren TÜGİAD Genel Başkan Nilüfer Çevikel, “Ülkemizdeki ve dünyadaki ekonomik gelişmeleri yakından takip etmek, biz iş insanları için hayati önem taşıyor. Alanında uzman isimleri sık sık pandemi nedeniyle dijital ortamlarda üyelerimizle buluşturarak bilgi kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Yatırım araçları da üretim ve tüketim şekilleri gibi çok ciddi bir değişim içerisinde. Avantaj ve dezavantajları ile tüm dünyanın kripto paraları konuştuğu bir süreçten geçiyoruz. Dolayısıyla iş dünyamızın bu alandaki bilgi ihtiyacını gidermeyi önemli bir sorumluluk olarak görüyoruz. Üyelerimizi bu noktada geleceğe doğru enstrümanlarla taşımak için yeni içerikler geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AŞININ OLUMLU YANSIMALARI OLACAK

AK Parti Erzurum Milletvekili-Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Zehra Taşkesenlioğlu Ban da 2030’ların 2040’ların Türkiye’sini inşa edebilmek için durmadan çalıştıklarını kaydederek “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye, zorlu dönemlerden geçen bir ülke. Yabancı sermaye girişinin darbe girişimi sonrasında bile olduğunu görüyoruz. Bunun sebebi, geçmiş 13 yılda yaptığımız çalışmalardı. Ülkemizde bu güne kadar 26 milyon kişi aşılandı. Toplamda en çok aşı yapan 10’uncu ülkeyiz. Eylül’den itibaren yerli aşımız da umarım uygulanmaya başlanır ve bunun ekonomik anlamda da çok olumlu yansımalarını hep birlikte görürüz” dedi. (Beyaz Sayfa İletişim)