BURSA
Giriş Tarihi : 12-08-2020 09:27   Güncelleme : 12-08-2020 09:44

DOĞADA KOŞMAK AŞKTIR

Dünyanın en eski spor dalı olarak bilinin atletizm organizasyonlarına Bursa’da çok farklı bir halka eklenecek, 16 Ağustos pazar günü doğa harikası Dudaklı ve çevresinde.

DOĞADA KOŞMAK AŞKTIR

Ahmet KUNDAKCI

Aslında bu çok özel organizasyonun tarihi 31 Mayıs 2020 olarak düşünülmüştü ama o malum korona illeti her şeyi ötelediği gibi, bu çalışmayı da öteledi.  Ülkemizde pandemi sürecinde askıya alınan ve normalleşme sürecinin ilk yol koşusu olan ‘LOVERUN Dudaklı 2020 Koşusu’nun tanıtımı dün Merinos Gönül Sofrası'nda, organizasyon sorumlusu Mehmet İşsever ve katılımcı atletlerden bazılarının hazır bulunmasıyla yapıldı. İşsever, konuşmasına “Doğada koşmak aşktır” diyerek, atletizm sevdalılarını ve içlerinde milli atletlerimizin de bulunduğu profesyonel sporcuları Dudaklı Köyü’nde bir araya getirecek organizasyonun özetini bir çırpıda yapıverdi.

DUDAKLI'YA DA MORAL OLACAK

Geçtiğimiz ay sel felaketi yaşayan Dudaklı Köyü’ne moral desteği sağlamayı, köyün tarihi çınarlarla çevrili yolunun yanı sıra Narlıdere Parkuru ile de bölgenin doğal güzelliklerinin tanıtımına katkıda bulunmayı ve atletizm severleri keyifli bir yarışta bir araya getirmeyi hedefleyen koşu, pandemi koşullarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarının dikkatle uygulandığı bir organizasyon olarak planlanıyor. Mehmet İşsever sorumluluğunda gerçekleşecek ve her yıl tekrarlanarak geleneksel hale getirilmesi planlanan ulusal çaptaki ‘Loverun Dudaklı 2020 Koşusu’na bugüne kadar 560’ın üzerinde sporcu kayıt yaptırdı. 1000’in üzerinde katılım beklenen yarışlar 6 kategoride gerçekleşecek. İşsever pazar gününde 2,5 km’lik çiftler koşusuna da vurgu yaptı ve bu koşunun pek çok romantik anlara şahitlik edeceğini vurguladı. Covid-19 pandemisine dair önlemler, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına Atletizm Federasyonu’nun denetiminde titizlikle uyulacak olan etkinlik, gençlerimize bu sporu sevdirerek, dünya çapında yeni rekorlara imza atmanın ve sporu hayatımızın bir parçası yaparak sağlıklı yaşamın anahtarı olacak.