BURSA
Giriş Tarihi : 05-11-2020 08:56   Güncelleme : 05-11-2020 08:56

Doğa ile iç içe mükemmel lezzetler

Bugün yol üstü lezzet durakları kapsamında Bursa-Keles yolu üzerinde bulunan Pınarcık Alabalık Tesisleri’nin sahibi  Sayın Veysel  Aybey ile başta güzel lezzetleri olmak üzere geçmişten bugüne süreci masaya yatırdığımız bir röportaja imza atıyoruz.

Doğa ile iç içe mükemmel lezzetler

Özkan YILDIRIM
 

  •    Veysel Bey, gerçekten de tesisiniz  tam bir doğa harikası bir bölgede bulunmakta her  yer yemyeşil, her şey mükemmel, ala balıklarınız olsun, kiremitte köfteniz, özel mantarlarınız ve  mükemmel sıcak tahinli tatlınız olsun hepsi birbirinden lezzetli birbirinden güzel. Öncelikle bunu belirtmek istedim. Sizi tanıyalım başlarken röportajımıza,  sonrasında elbette Pınarcık Alabalık Tesislerindeki güzel lezzetlerle ilgili okuyucularımıza bilgilerde  vereceğiz.

Bizlere böylesine güzel bir fırsat tanıdığınız ve buralara kadar geldiğiniz için ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Ben Veysel Aybey 1976 Keles-Pınarcık Köyü doğumluyum, doğma büyüme bu köylüyüm. Uzun yıllar gençlik yıllarımdan itibaren rençberlik yaptım patates, fasulye, buğday gibi şeyler ektik biçtik. 1993 yılında kurulmuş olan bu tesis 1999 yılında pişirmeye restaurant alabalık şeklinde hizmet vermeye başlamış, 2010 yılı başında da ben devraldım, elbette o günden bugünlere büyük değişiklikler yaptık.

Burada oğlum İsmail Aybey ile birlikte hizmet vermekteyiz. Menümüzde Alabalığın yanına kiremitte köfte olsun, sonrasında kahvaltı servisleri olsun koymaya başladık sonrasında işte localarımızı da ekledik görmüş olduğunuz gibi.Şu an 13 tane locamız var, kahvaltı çeşitlerimiz de çok rağbet görmekte hafta sonları burada bu görmüş olduğunuz localar olsun kapalı alan olsun açık alan olsun hiçbir yerde boş yer kalmıyor.

KAHVALTILIKLARIMIZIN DOĞAL VE KENDİ ÜRETİMİMİZ

Kahvaltıda çok iddialıyız, çeşitlerimizin aşağı yukarı yüze 90'ını ya kendimiz üretiyoruz ya da köyümüzden yakın  yakın köylerden temenni ediyoruz. Bu öncelikle çok önemli. Balımız  kendi köyümüzde yetiştiriliyor. Çilek reçeli, vişne reçeli, salça, tereyağı  hepsini kendimiz yapıyoruz. İşte onların hatta videoları dahi var yine peynirimizi yakın köylerden olan Sorgun'dan temin  ediyoruz.  Sorgun peynirini duymuşsunuzdur insanlar çok rağbet gösterirler. Doğal kahvaltı dediğiniz işte tam bu olsa gerek. Yemyeşil doğa içerisinde  ister localarımızda, ister kapalı  alanlarımızda, tamamen doğal ürünlerle bezenmiş kahvaltılarını yapıp güzel oksijen alabilmekteler. Yumurtası, sucuğu, patates kızartması vesairesi  ile birlikte toplamda doğal kahvaltılıklarımız  15-16 çeşidi  bulmakta. Hatta birçok müşterimizden  çok fazla kahvaltılık masaya koyduğumuzla ilgili yorumlar gelmekte bu konuyu da eklemek isterim.

ALABALIK, KİREMİTTE KÖFTE SICAK TAHİN HELVASI

  •    Veysel Bey , isterseniz  şimdi de öğlen saatleri ile  birlikte servise başladığınız alabalık ve diğer lezzetlerinizi tanıtalım?


Öncelikle  elbette alabalığı çeşitlerimiz var. Tereyağlı, mantarlı, kaşarlı  ve sade olmak üzere 4 çeşit Alabalığımız  bulunmakta. Alabalık çeşitlerimizin  yanı sıra kiremitte kasap köftemiz var. Yine Köyümüzde yetişen Kültür mantarlarımız  var ortaya  mesela 3 kişi geldiğinde mantar yaptırabiliyorsunuz. Bu da çok güzel bir lezzetimiz gerçekten de vatandaşlarımız tarafından  güzel rağbet görüyor, beğeniliyor. Tatlı olarak da bizim değişmeyen lezzetimiz sıcak tahin helvamız bulunmakta. Bu da gerçekten bu havaların yavaş yavaş serinlemiş olduğu bugünlerde gerçekten çok güzel bir tatlı ile kapanış yapmış  oluyoruz.

ÖZEL GRUPLARA KUZU TANDIR

Bunun yanı sıra gruplara özel kuzu tandır da yapmaktayız. En azından 2 gün öncesinden sipariş vermeleri durumunda  hazırlayabiliyoruz. Sonuçta biz kasaptan bu kuzuları almıyoruz köyümüzden temin  ediyoruz. İki gün öncesinden kesip dinlendiriyoruz ona göre hazırlıyoruz, bunun  tabii kesim aşaması var pişirme aşaması var, biraz zahmetli ve uzun süreçli olduğundan en azından iki gün öncesinden sipariş verilmesi durumunda bu tür kuzu tandır  hizmeti de verebilmekteyiz.

AÇIK-KAPALI ALANLARIMIZ MEVCUT


   Peki Veysel Bey ,kapalı alanınızda olsun açık alanınızda olsun kaç kişiye aynı anda hizmet verebilmektesiniz?

13 tane  locamızvar, kapalı alan anlamında  120 kişiye hizmet verebilmekteyiz. Açık alandaki localarımızla yine işte 70-80 kişi ile birlikte toplamda 180- 190 kişiye aynı anda hizmet verebilmekteyiz. Tabii pandemi sürecinden geçtiğimiz için oturma alanları ile ilgili bazı kısıtlamalara gittik hijyen anlamında olsun, sosyal mesafe anlamında olsun, ailelerin bir araya gelmemeleri  anlamında olsun elimizden gelen çabayı göstermekteyiz.

KELES’E  10 KM, BURSA’YA  45 KM

  •    Veysel Ustam , yavaş yavaş röportajımızın sonuna yaklaşmış bulunmaktayız, son olarak buradan Bursa'da yaşayan Keles'te yaşayan dağ  bölgelerinde yaşayan Türkiye'de yaşayan vatandaşlarımıza insanlarımıza  neler söylemek istersiniz? 

Yol Üstü Lezzet Durağı olarak gerçekten çok iddialıyız. Keles’e 10 km  Bursa'ya 45 km mesafedeyiz. Keles’ten 5 dakikada, Bursa'dan aşağı-yukarı yarım saatte ulaşabilirsiniz. Yeşil doğası, tabii güzellikleri, bol oksijeninin yanında  güzel lezzetleriyle bütün vatandaşlarımızı insanlarımızı buraya bekliyoruz. Son olarak başta Keles'te dağ  ilçelerinde olmak üzere  Bursa'da yaşayan bütün hemşerilerime, bütün vatandaşlarıma sağlık ,sıhhat, afiyet ve mutluluklar diliyorum.


GİTMEYEN , KAYBEDER...

Alabalık çeşitleri, kiremitte köftesi, mükemmel mantarının yanı sıra sıcak tahin helva tatlısı ve doğal yeşil güzellikleri ile bizleri kendine hayran bırakan Pınarcık Alabalık Tesislerini ben de buradan bütün halkımıza insanlarımıza ısrarla önermek istiyorum. Gerçekten birbirinden güzel lezzetleri güzellikleri sonbahara girmiş olduğumuz şu günlerde ve en sonunda yenilen sıcak tahin helvası insana çok güzel bir enerji katıyor. Ben de buradan lezzet sever vatandaşlarımıza, yol Üstü Lezzet Durağı olarak Keles’in  hemen yakınında  Bursa’ya  yarım saat mesafede olan bu güzel tesisi  önermek istiyorum. Son bir not  karnınız tok olsa bile ,sadece sıcak tahin helvası  için bile gidilecek bir yer.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

PINARCIK KÖYÜ /KELES

GSM: 0 530 130 92 34