BURSA
Giriş Tarihi : 29-07-2020 14:33   Güncelleme : 29-07-2020 14:33

DİJİTAL ÇAĞIN YENİ MESLEK ANLAYIŞI

Dijital çağda yeni bir meslek anlayışını iş dünyasına sunan IMA Türkiye Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği 2023 Stratejilerini, yeni dönemde uluslararası bir dernek olarak organizasyon yapısını paylaşacağı bir bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirecek.

DİJİTAL ÇAĞIN YENİ MESLEK ANLAYIŞI

IMA Türkiye (Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği) 22 Ekim 2016’da Kopenhag’da düzenlenen 42. Olağan Genel Kurul toplantısında 27.Ulusal ülke olarak birliğe kabul edildi. Ulusal Başkanlığını Menekşe Ahbab, Finans Başkanlığını Melis Madakbaşı ve Halkla İlişkiler Başkanlığını Özlem Kılıç’ın yürüttüğü Türkiye Şubesi açılışını yapmak üzere gerekli tüm yurtdışı ve yurtiçi süreçlerini tamamlayarak, 7 Şubat 2020 tarihinde İçişleri Bakanlığı onayıyla faaliyetlerine başladı ve 13 Haziran 2020 tarihinde 70'den fazla ülkenin delegelerinin katıldığı IMA Konsey toplantısında resmi olarak kuruluşunu tüm dünyaya duyurdu. 1974 yılında Sonia Vanular tarafından kurulan IMA Uluslararası Yönetim Asistanları Birliği 30 ülkede, 3000 üzerinde üyesi ile aktif olarak faaliyetlerine devam etmektedir. IMA, üyelerine uluslararası network yanında, farklı çalışma kültürleri, dil ve yaşam stillerini meslektaşlarına deneyimletmek üzere her yıl 2 farklı ülkede en güncel konu ve dünyaca ünlü konuşmacıların yer aldığı konferans ve workshoplar organize etmektedir. Sosyal medyada aktif olarak fikir, deneyim ve ihtiyaçlarını paylaşan üyeler, profesyonel yöneticilerin her alandaki ‘iş ortağı’ olduklarını göstermektedirler.

ULUSLAR ARASI BİR DERNEK

Bundan sonraki çalışmalarına sivil toplum kuruluşu olarak devam edecek IMA Türkiye Yönetim Kurulu üyeleri Deniz Güngör, Emine Kuşcu, Ferkat Kurultay, Hafize Tunalı, Melis Madakbaşı, Meltem Ertunç, Menekşe Ahbab, Nebiye Memigüven, Nihal Keskin, Özlem Kılıç, Özlen Turası, Semih Taşkın, Serpil Seifert, Sultan Danacı, Tuba Erdemir, Yeşim Solak’dan oluşmaktadır.  Türkiye’de ilk kez bir Uluslararası Yönetim Asistanları ağı, mesleki çalışmaları aynı çatı altında bir araya getirerek, dijital çağda yeni bir meslek anlayışını iş dünyasına sunuyor olacak. IMA Türkiye, 2023 Stratejilerini, yeni dönemde uluslararası bir dernek olarak organizasyon yapısını paylaşacağı bir bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirecek. IMA Türkiye, bu ilk toplantısında, tüm yönetici asistanı meslektaşlarını heyecanını paylaşmak üzere 5 Ağustos 2020 Çarşamba günü Saat 18.30 SwissOtel Boshphorus ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıya ve kokteyle davet ediyor.  www.ima-network.org. www.tr.ima-network.org (Haber Merkezi)

Fotoaltı:Ferkay Kurultay - Menekşe Ahbab - Sultan Danacı - Yeşim Solak - Serpil Seifert – Özlem Kılıç - Tuba Erdemir - Deniz Şahin Güngör.