GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-03-2021 14:20   Güncelleme : 01-03-2021 15:16

ÇOCUK OYUNLARI FEDERASYONU DURMAK BİLMİYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğiyle çocuklar için hazırlanan "Hediye Karavanı" Pandemiye rağmen yollarda… Çocuk Oyunları Ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu, “Bu TIR aslında bizlerin oyun karavanıydı. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde etkinlikler yapardık. Artık pandemiden dolay bu TIR’ı hediye karavanı yaptık” dedi.

ÇOCUK OYUNLARI FEDERASYONU DURMAK BİLMİYOR

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğiyle çocuklar için hazırlanan "Hediye Karavanı" yolları aşındırmaya devam ediyor. Daha önce Ağrı, Siirt gibi illerdeki çocuklara hediye dağıtan karavan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokakta oyun oynayamayan çocuklara 'çocuk oyunla, dünya çocukla büyür' sloganıyla hediyeler götürmüş ve minik yürekleri adeta sevince boğmuştu.  'Hediye kervanı' projesinde pandemi sürecinde sokağa çıkamayan çocukların aileleriyle evlerinde oynayabilecekleri parmak maç, dokuztaş, mangala, dama, seksek ve boyama setlerinden oluşan birçok oyun var. 

 Çocuk Oyunları Ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu

MİNİK YÜREKLERE UMUT OLMAK 
Daha öncesinde “Oyun Karavanı Yollarda” projesiyle başlanılan daha sonra pandemi sebebiyle “Hediye Karavanı Yollarda” adına çevrilen proje birçok çocuğa umut oluyor. Çocuk Oyunları Ve Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Mutlu, “Çocukların evlerinde aileleriyle oynayabilecekleri ekipmanlar düzenledik. Bu TIR aslında bizlerin oyun karavanıydı. Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde etkinlikler yapardık. Artık pandemiden dolay bu TIR’ı hediye karavanı yaptık” dedi. Federasyon'un geleneksel Çocuk Oyun Liglerini düzenlemek organize etmekle görevli Bursa ve Güney Marmara Bölgesi İl Koordinatörü İsa Erkan 10.11.2020 tarihinden itibaren federasyonu en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyor.