BURSA
Giriş Tarihi : 13-10-2020 08:50   Güncelleme : 13-10-2020 08:50

Çeyrek asırlık tecrübe Boz-Pen

25 yılı aşkın süredir sektöründe Mustafakemalpaşa’da çalışmalar yürüterek kendine iyi bir yer edinmiş olan Boz-Pen’in sahibi ve kurucusu  Sayın Şükrü Boz ile edindiği tecrübeleri masaya yatırdığımız hoş bir sohbete imza attık.

Çeyrek asırlık tecrübe Boz-Pen

Özkan YILDIRIM
 

  •    Şükrü Bey bizleri Mustafakemalpaşa'da konuk edip misafir ettiğiniz için öncelikle size ve eşiniz hanımefendiye teşekkür etmek istiyorum. Şükrü Boz kimdir sizi tanıyarak isterseniz röportajımıza yavaş yavaş başlayalım.


1994’TEN GÜNÜMÜZE..

Ben de sizlere buralara kadar gelip bizlerle böylesine güzel ve anlamlı bir röportaj gerçekleştirmiş olduğunuz için teşekkür etmek istiyorum. Ben Şükrü Boz, 1983 Mustafakemalpaşa merkez doğumluyum 1994 yılından beri  bu sektör içerisindeyim yine aynı firma  önceden de vardı sonra babam rahatsızlandıktan sonra kapattım, sonrasında  şimdi tekrar açtım. Evliyim, eşim Güler Boz ile birlikte burada çalışmalar yürütüyoruz. Tabii bazen montajdaki  arkadaşlarla birlikte 4-5 kişilik bir ekip oluyoruz. Burada Amerikan kapı, panel panel, mutfak  dolabı, winer PVC ,Çelik kapı,   anahtar  teslim işler yapmaktayız. bu manada fiyat avantajlarımız olsun sektörde ortaya koymuş olduğumuz kalite bakımından olsun Mustafakemalpaşa da birçok kişiye, kuruma hizmet ettik ve bundan sonra da inşallah bu çalışmalarımızı artırarak  devam ettirme hedeflerimiz bulunmakta. Mustafakemalpaşa’da  uygun fiyatlı  hizmet    verdiğimizi de ayrıca belirtmek istiyorum ben genelde montajda dahi elemanlara  işi bırakmak istemiyorum. Kendim gidiyorum montajını yapıyorum. Böyle de tabii insanlara halka daha fazla güven vermiş oluyoruz  diye düşünüyorum. Bu sektörde aynı zamanda Mustafakemalpaşa’da eski ustalar da pek kalmadı üç dört tane eski usta varsa işte onlardan biri de nacizane benim.

VERDİĞİMİZ SÖZÜN ARKASINDAYIZ

    PVC anlamında, pen olarak yeni markalardan winer ile çalışıyoruz.ParkedeDiamond parke ile çalışıyoruz Ayrıca Mustafakemalpaşa'da Tuğçem Çelik kapının bayisiyiz. 26 yıldır sektörde güzel çalışmalar ortaya koyduk bundan sonra da yine kendi dusturumuzla, güvenin adresi olmaya çalıştık ve bundan sonra da olacağız. Ve gittikçe vermiş olduğumuz gibi güzel hizmetler neticesinde büyümek amacındayız.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN ÜRETİM ŞART..!!

Türkiye'de birçok kişinin işsiz olduğunu görüyoruz, duyuyoruz  ama bunun yanında  birçok iş arayan iş verenlerde bulunmakta bu konuda başarılı bir girişimci olarak sizin fikriniz ne?

Türkiye'nin geleceği için üretim şart. O yüzden gençlerde üretimde montajla çalışabilecek işlere yönelsinler. Herkes masa başı iş beklentisi içerisinde tabi böyle olunca da diğer hizmet ağırlıklı işlerde aşağıdan yetişme anlamında sıkıntı olabiliyor ,herkes temizpak masa başı iş beklediğinden bu sektörlerde tabii işsizlik olabiliyor ama üretimde olsun montajda olsun eleman sıkıntısı had safhada olduğunu söyleyebilirim.

MONTAJI KİMSEYE BIRAKMIYORUM

  •     Peki Şükrü  Ustam, bizlere gelecek hedefleriniz ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Öncelikle şunu söylemek isterim ki biz teslimat montaj tarihini verdiğimizde mutlaka bugünlere günü gününe uymaktayız, bu bizim en önde gelen önceliğimiz. Bunun yanı sıra elbette biraz önce de söylemiş olduğum gibi Mustafakemalpaşa'da bu sektörde çok fazla ustada kalmadı bu  bağlamda ancak bir elin parmakları kadarız. Boz-Pen'i  ara verdikten sonra tekrardan kurduk, bundan sonraki amacımız bu sektörde büyümek birçok konuda hizmet veriyoruz az önce de saymış olduğumuz gibi anahtar teslim projeler de yapıyoruz.

ESASLI USTALAR ARTIK KALMADI

Bu manada elbette bizim Mustafakemalpaşa'nın eski köklü firmalarından olmamız nedeniyle fiyat avantajlarımız da mevcut Ben montaja dahi kendim gidiyorum,az önce de söylediğim gibi. Böylelikle direkt halkımızla karşı karşıya olmak ,sorularına ,direk muhatap olmak çok önemli ,bu birebir müşteri ile teması önceleyen  sistemi bu şekilde devam ettiriyoruz. Buradan son olarak Mustafakemalpaşa’da yaşayan bütün hemşerilerime, Bursa'da yaşayan bütün halkıma sevgilerimi ,selamlarımı göndermek  istiyorum, esenlikler  diliyorum diyerek  sözlerini tamamladı.

BAŞARILAR DİLİYORUZ

Çeyrek asrı  aşkındır Mustafakemalpaşa'da sektörünün önde gelen ustalarından olan Şükrü Boz ustamıza ve onun değerli eşi hanımefendi Güler Boz’a bizlerde çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ayrıca Şükrü Usta'nın gelecek hedeflerine de uğraşacağına  inancımızın  tam olduğunu da son olarak eklemek istiyorum.


 İletişim Bilgileri;

Şevketiye Mahallesi,

 Demirciler Caddesi     No: 64

Gsm: 0 535 355 92 71

 Mustafakemalpaşa/Bursa