BURSA
Giriş Tarihi : 21-11-2020 08:42   Güncelleme : 21-11-2020 08:42

Çağdaş Market tek kaldı

İstihdam, kalite ve ucuzluk parolası ile yola çıkan Çağdaş Marketler zinciri koronavirüs yüzünden dört marketten üçünü kapatarak tek marketle hizmet vermeye başladı.

Çağdaş Market tek kaldı

Ufuk IRGAŞ/Mustafa TANITAN

Elli bini aşan nüfusun yaşadığı Yunuseli mahallesinde 38 yıldan bu yana faaliyet gösteren Çağdaş Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Engin Demir ve Tuğrul Kıraathane işletmecisi Tuğrul Kart geçtiğimiz gün Demokrat Sol Parti Osmangazi ilçe başkanı Mehmet Seskır'ı işyerinde ziyaret edip fikir alış verişinde bulundular.

ÖNCE İSTİHDAM DEMİŞTİK

Çağdaş Marketler Zinciri Yönetim Kurulu Başkanı Engin Demir buluşmada yaptığı konuşmada "Değerli başkanım 38 yıldır esnaf olarak hizmet verdiğim mahallemde ilk marketi açan bendim. Bir derken iki ve üçüncü ile dördüncü marketimi de mahallelimin hizmetine sundum. Müşteri velinimettir düsturu ile hareket ettiğim hizmetimde her zaman istihdamı ön plana çıkardım. Allah'ıma şükürler olsun İlk zamanlarda işlerim çok iyi gitti ve onlarca personelimle hizmet veriyordum. O yıllarda semtimizde bize rakip olacak marketlerin olmayışı işlerimizin de iyi gitmesine sebep olmuştu. Geçen bir yıl süre içinde rekabet unsuru yaratan yeni marketlerin açılması ve koronavirüs yüzünden üç marketimi kapatmak zorunda kaldım. Tabi ki istihdam ettiğim çalışanlarımda işinden oldu" ifadelerini kullandı.

SEVİNCİMİZ KURSAĞIMIZDA KALDI

Dört marketten bir markete düşen Yunuseli Çağdaş marketin karşısında faaliyetlerini sürdüren Tuğrul Kıraathaneleri işletmecisi Tuğrul Kart da sıkıntı ve şikayetlerini içeren konuşmasında "Sağlık bakanı ve hükümetin yaklaşık bir ay önce kapalı olan kıraathanelerin açılması kararı bir kıraathane işletmecisi olarak bizi de mutlu etmiş, ekmek teknemizi de tekrardan hizmete açmıştık. Azda olsa para kazanıp çarkı döndürmeye başlamışken kıraathanelerin yeniden kapatılması kararı bizi derinden üzdü. Beş yüz metre karelik alanda dört bin lira ödeyerek evimi geçindirmeye çalışıyordum. Bundan böyle ben ve milletim için  bu illetten kurtulmanın tek yolunun tedbirlere uymak ve dua etmekten başka çaremizin kalmadığına inanıyorum. Ayrıca fedakarca hizmet veren sağlık çalışanlarımızı takdir ve tebrik ediyorum" diye konuştu

TEDBİRLERE UYALIM

Mehmet Seskır da karşılık olarak "Dünya olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz. Derdini veren Rabbim dermanını da elbet bir gün verecektir. Şimdilik tedbirlere uymaktan başka elimizden gelen bir şey yok. Ülkemiz ve dünya daha öncede bu tür virüsleri atlatmıştı. Biraz sabırlı olalım tedbirlere uyalım" şeklinde bir konuşma yaptı