BURSA
Giriş Tarihi : 17-09-2020 07:46   Güncelleme : 17-09-2020 07:59

BU TABLO BU ŞEHRE YAKIŞMIYOR

Osmangazi Soğanlı Mahallesi’nde bulunan ve sahipleri tarafından yıkılan eski binadan kalan molozlar mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Hem molozların tozundan hem de molozların üstüne atılan çöplerden rahatsız olan mahalle sakinleri belediyeye seslenerek bu utanç tablonun bir an önce ortadan kalkmasını istedi.

BU TABLO BU ŞEHRE YAKIŞMIYOR

Osmangazi Soğanlı Mahallesi’nde bulunan ve sahipleri tarafından yıkılan eski binalardan kalan molozlar mahalle sakinlerini çileden çıkardı. Hem molozların tozundan hem de molozların üstüne atılan çöplerden rahatsız olan mahalle sakinleri belediyeye seslenerek bu utanç tablonun bir an önce ortadan kalkmasını istedi.

Özlem ATAÇ/ÖZEL HABER

Osmangazi Soğanlı Mahallesi Uğur Sokak’ta bulunan ve sahipleri tarafından yıkılan eski binadan kalan molozlar komşuları ile bölge esnafının başına dert oldu. Binanın kepçe ile yıkılmasının ardından enkazın etrafta harabe bir görüntü oluştuğunu ve mahalle sakinlerinin kokudan cam pencerelerini açamadıklarını belirten bölge halkı, “Bir an önce bu duruma müdahale edilmeli. Zor durumdayız. Kokudan tozdan dumandan geçilmiyor" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Oluşan harabe görüntünün ne Osmangazi'ye ne de Bursa’ya yakışmadığını söyleyen bölge halkı, “Biz burayı utanç tablosu olarak nitelendiriyoruz. Bırakın molozu mahallenin çöplüğüne döndü. Gelişigüzel ve izinsiz olarak dökülen çöpler oldukça kötü kokular yayıyor. Evimizde bile kokudan boğuluyoruz. Balkonlarımıza çamaşır asamıyoruz. Hem moloz yığınlarının tozu dumanı hem de bazı düşüncesiz insanların çöpleri… Belediyenin bu sorunu bir an önce çözmesini ve mahallelileri bu sıkıntıdan kurtarmasını istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

YAPILAN AYIPTIR

Diğer bir esnaf ise, “Bu yapılan ayıptır. Burası çöp veya moloz dökme yeri olarak belirlenmedi. Belediyeden habersiz ve izinsiz olarak sürekli çöplerini buraya atıyorlar. Çirkin görüntünün yanı sıra çöplerden oluşan kokulardan dolayı buradan geçilmiyor” diye konuştu.