BURSA
Giriş Tarihi : 09-06-2021 09:03   Güncelleme : 09-06-2021 09:03

Başkent'ten Kalbiselim’e

Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği çalışmalarıyla ses getirmeye devam ediyor. Yapılan çalışmaları yakınen görmek isteyen Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları, Başkan Osman İpekçioğulları’na dernek binasında bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başkent'ten Kalbiselim’e

Özkan YILDIRIM

Bursa AK Parti Gençlik Kolları’nın da katıldığı ziyaret, Gençlik Kolları MYK üyesi Muhammet Cem Çekerek başkanlığında gerçekleşti. Kalbiselim Dernek Başkanı İpekçioğulları yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verirken derneğe kayıtlı  muhacir yetim çocuklar da hazır bulundu.

Kalbiselim Eğitim Kültür ve yardımlaşma Derneği başkanı Osman İpekçioğulları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği nezaket ziyareti için katılımcılara teşekkür etti.

TAKDİRLE İZLİYORUZ

Heyet başkanı Çekerek ise yapılan çalışmaları takdir ettiklerini katkı koymak istediklerini belirtti. STK ve Halkla ilişkiler genel başkan yardımcısı Muhammet Cem Çekerek’e genel merkez gençlik kolları  MKYK üyeleri yanı sıra AK Parti Bursa İl Gençlik Kolu başkanı Ömer Faruk Temiztürk ve yönetimi eşlik etti.

2014 yılında kurulan Kalbiselim Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Osman İpekçioğulları idaresinde Bursa’daki faaliyetleriyle yurt çapında da  bir çok STK'ya da çalışmalarıyla ilham veren ve bu bağlamda da kendine güzel bir yer edinen Kalbiselim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği gün geçmesin ki güzel bir faaliyete imza atmasın.

HIZIR GİBİ YETİŞİYOR

Özellikle şehrimizde ihtiyaç sahibi Yetim, Engelli ailelere hizmet veren KalbiselimEğitim,Kültür ve Yardımlaşma  Derneği, Bursa Valiliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa İl Göç İdaresi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Bursa İlçe Kaymakamlıkları, AFAD, Kızılay, Bursa İl Müftülüğü, Bursa Kent Konseyi ve diğer birçok sivil toplum kuruluşu ile koordineli olarak ortak proje ve faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

BÜTÜN STK’LARA ÖRNEK ÇALIŞMALAR

    Kalbi Selim Derneğine kayıtlı ihtiyaç sahibi 6000 aile (yaklaşık 30.000 kişi) bulunduğunu belirten başkan Osman İpekçioğlu "Dernek olarak kimsenin Diline, Dinine, Irkına, mezhebine,siyasetine bakmaksızın yardım etmekteyiz. Bu ihtiyaç sahibi ailelere yaptığımız yardımın yanı sıra derneğimiz binasında 300 Suriyeli Yetim kardeşimiz bulunmaktadır. Babaları ya da Anneleri Suriye'deki iç savaşta şehit edilmiş yetim, öksüz çocuklarımıza  iki buçuk yıldır değerler eğitimi verilmektedir. Yürüttüğümüz bu faaliyetler ile hem mazlumların yarasına merhem olmaya, hem de devletimizin üzerindeki yükü bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz.”dedi.

HERKES HUZURLU BİR DÜNYADA YAŞASIN

Hayatlarını bu işe adamış bir avuç gönlü geniş insanla çıktıkları yolda neler yapılabildiğinin kanıtını gösterdi bizlere. Başkan Osman İpekçioğulları yaptığı açıklamada; “Kalbi Selim, içinde dünyaya ve fani değerlere ait bir tutku taşımayan Allah'tan başkasına yar olmayan sağlıklı kalp demektir. Yalnız, Allah(c.c.)'ın rızasını ve lütfunu kazanmak için 2014 yılında kurulan Kalbi Selim Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, bu doğrultuda çalışma azmiyle şevk ile yola koyulmuştur. Amacımız; insanlığa faydalı faaliyetlerde bulunarak, yaşadığımız toplumun ve ulaşabildiğimiz herkesin huzurlu bir dünyada yaşamasına vesile olmaktır. Dünyada yaşanan sorunlar sonrası ülkelerini terk etmek zorunda kalan muhacir kardeşlerimize halkımızın ve devlet büyüklerimizin sağladığı desteği ulaştırmaya çalışıyoruz düzenli ve sistemli olarak erzak, yakacak, kıyafet, eğitim konuları da hizmetler veriyoruz. Bu zamana kadar yaptığımız çalışmaları, Allah (c.c.)'ın izni ve inayetiyle  yapmaya devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bizde başarılarıyla örnek olan Kalbiselim Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman İpekçioğulları’na ve değerli ekibine başarılı çalışmalarının devamını diliyor ve her zaman yanında olduğumuzu eklemek istiyorum.