BURSA
Giriş Tarihi : 22-09-2020 11:37   Güncelleme : 22-09-2020 11:37

BAŞKAN AKTAŞ GENÇLERİN YANINDA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Robokod Robotik Kodlama ve Yazılım Otobüsü öğrencileri tarafından geliştirilen AGÜS (Akıllı Geçiş Üstünlüğü Sistemi) ve Islak Kirpi Projeleri, 2020 Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde birçok önemli projenin arasından sıyrılarak finallere kalma başarısı gösterdi.

BAŞKAN AKTAŞ GENÇLERİN YANINDA

Bursa Büyükşehir Belediyesi Robokod Robotik Kodlama ve Yazılım Otobüsü öğrencileri tarafından geliştirilen AGÜS (Akıllı Geçiş Üstünlüğü Sistemi) ve Islak Kirpi Projeleri, 2020 Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde birçok önemli projenin arasından sıyrılarak finallere kalma başarısı gösterdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, başarılı öğrencilerle biraraya gelerek genç beyinleri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan üstyapıya kadar birçok alanda çalışmalarını sürdürürken çocukların düşünme becerilerini arttırmak, teknolojik atılımla Türkiye'nin yazılım ve kodlama konusunda geleceğini inşa etmek hedefiyle katkıda bulunmaya da devam ediyor. Bu kapsamda Robokod Robotik Kodlama ve Yazılım Otobüsü Projesi'ni Kasım 2018'de hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, bu güne kadar yerel ve ulusalda birçok yarışmaya katılan gençlerin elde ettiği derece ve ödüllerle çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. Son olarak öğrenciler tarafından hazırlanan ‘AGÜS' ve ‘Islak Kirpi' projeleri, bu sene Gaziantep'de düzenlenen 2020 Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalindeki yarışmaya katılım hakkı kazanarak Teknofest 2020 Biyoloji İnovasyon Yarışması ve Teknofest 2020 Akıllı Ulaşım Yarışması'nda yerini aldı.