SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2020 18:04   Güncelleme : 05-10-2020 10:39

BAHÇELİ'DEN ERMENİSTAN'A TEPKİ: "DÖKTÜĞÜNÜZ KANDA BOĞULACAKSINIZ."

Ermenistan'ın alçak saldırısına Türk yetkililerden tepki yağdı. Son olarak MHP lideri Devtel Bahçeli, Twitter'dan açıklama yaparak, Ermenistan'a ateş püskürdü.

BAHÇELİ'DEN ERMENİSTAN'A TEPKİ:

Ermenistan ordusu, Dağlık Karabağ'da ağır hezimetler alınca Azerbaycan topraklarına füze saldırıları başlattı. Azerbaycan'ın en büyük ikinci kenti konumundaki Gence'ye füze saldırısı düzenlendi. Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, bugüne kadar saldırılarda 22 kişinin hayatını kaybettiğini 74 kişinin yaralandığını duyurdu.


ULUSLARARASI HUKUK İHLAL EDİLDİ
Ermenistan'ın alçak saldırısına Türk yetkililerden tepki yağdı. Son olarak MHP lideri Devtel Bahçeli, Twitter'dan açıklama yaparak, Ermenistan'a ateş püskürdü. Saldırının insanlık suçu olduğunu belirten Bahçeli, "Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın en büyük kentlerinden birisi olan Gence’ye alçakça saldırı düzenlemesi, sivil ve masum soydaşlarımızı hedef alması insanlık suçu, uluslararası hukukun açıkça ihlal ve inkârıdır. Ermenistan devleti bir kez daha zulüm saçan yüzünü göstermiştir" ifadelerini kullandı.


KATLİAMCI ERMENİ ZİHNİYETİ
Bahçeli şöyle devam etti: “Ayrıca Dağlık Karabağ’daki Fuzuli, Ağdam ve Terter yerleşim alanları da Ermenistan tarafından topçu ve roket atışlarıyla bombalanmıştır. Ermeni çeteleri Azerbaycan karşısında sıkıştıkça, çatışma alanlarını sivil yerleşim yerlerine genişletmektedir. Katliamcı Ermeni zihniyeti geçmişte ne yapmışsa bugün de aynısını hunhar şekilde tekrarlamaktadır. Ermenistan zalimdir, canidir, döktüğü kanda boğulmalıdır. Güney Kafkasya’da barış ve istikrarın yegane muhalifi Ermenistan’dır. Artık uluslararası toplum sivillere yönelik kanlı ve aşağılık saldırılara duyarsız kalmamalıdır. Bu vesileyle şehit olan soydaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı soydaşlarımıza da şifalar diyorum.”

NAHÇİVAN AZERBAYCAN'A KATILMALI
Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu gelişmeler karşısında, Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan Cumhuriyeti’ne katılması şarttır, tarihi zorunluluktur, çok acil bir ihtiyaçtır, deyim yerindeyse hayat memat konusudur. Söz konusu birleşme sonucunda tek ses, tek nefes, tek yürek halinde zalime ve düşmana karşı mücadele edilecektir. Böylelikle Azerbaycan’ın haklı, hukuki, meşru ve beka mücadelesi daha da güç ve derinlik kazanacaktır. Ayrımız gayrımız yoktur, uzağımız yakınımız yoktur, iki devlet tek milletiz, aynı damarda akan kan, aynı tende atan canız. Biriz, beraberiz, Türkiye ile Azerbaycan’ız. Ve hep birlikte büyük Türk milletiyiz.” (yenisafak.com)