GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-10-2020 10:11   Güncelleme : 22-10-2020 10:11

"Azerbaycan yalnız değildir"

Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Okan Ertorun,  "Biz ülkücüler olarak, her zaman ve her durumda olduğu gibi Azerbaycan'nın yanındayız. Ülkü Ocakları Eski Başkanı ve Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Okan Ertorun "Azerbaycan yalnız değildir" dedi.

Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Okan Ertorun, yaptığı açıklamada; İşgalci Ermenilerin saldırısında şehit olan Azerbaycan Türkü kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Karabağ Türk dünyası için milli namustur yeniden Azerbaycan’ın olacaktır. İşgalden kurtarılan Türk köyleri zaferin habercisidir. Her zaman yanındayız her şartta yanındayız. Ermenistan'ın, Azerbaycan mevzilerine ve sivil halka yönelik saldırısına ilişkin Ertorun, "Elbette Azerbaycan ordusu gereğini yaptı ve bu saldırıları püskürttü. Buradan şunu görüyoruz, Ermenistan özellikle işgal ettiği topraklardan, dikkati başka yerlere çekmek istiyor ve yeni çatışma alanları oluşturarak dikkat dağıtmak istiyor. Bu oyuna gelmeyeceğiz” ifadesini kullandı.

DEVLET BAHÇELİ’NİN TALİMATINI BEKLİYORUZ

Türkiye'nin, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün korunması için elinden gelen her desteği verecektir. Ertorun, "Azerbaycan işgal edilmiş topraklar ve Karabağ konusunda işgal bitene kadar biz ülkücüler olarak Azerbaycan'ın yanında olacağız.  27 yıldır işgal ve saldırılar sürüyor. Buna artık bir dur deme zamanı gelmiştir. İran ve Rusya Ermenistan’a açıktan destek veriyor. Bu kabul edilemez. Ülkücüler olarak Yeniden Rüzgâr Birliği, Fırtına Timi olmaya hazırız. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatını bekliyoruz" dedi.