BURSA
Giriş Tarihi : 22-07-2020 08:38   Güncelleme : 22-07-2020 08:38

Açık ara yetkiliyiz

Kendi oluşumunda üye sayısı açısından zirvedeki yerine koruyan Diyanet Sen'in Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sarkı, davalarına emek veren herkese teyekkür ederken, "“ Biz birlikte daha güçlü ve Diyanet Sen'liyiz" vurgusu yaptı.

Açık ara yetkiliyiz

Özkan YILDIRIM

Diyanet Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sarkı "Camiamıza hayırlı olsun. Diyanet-Sen yine zirvede ve tek yetkili sendika. Bizi takip eden sendikaya açık ara farkla önde gidiyoruz. Sorumluluğumuzun bilincinde, dava misyonumuzu ve vizyonumuzu önemseyerek meslektaşlarımızın ve milletimizin hizmetinde olacağız. Aydınlık gelecek bizim olacak inşaallah.  Davamıza emek veren, gayret eden ve her zaman bizimle hareket eden başkan yardımcılarıma, ilçe temsilcilerime ve yönetimlerine, üyeliğiyle bize güç veren meslektaşlarıma kalbi şükranlarımı sunarım. Allah yar ve yardımcımız olsun. “Biz birlikte daha güçlü ve Diyanet Sen'liyiz" dedi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ

Bunun yanı sıra Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen’in 10 yıl boyunca genel başkanlık görevini yürüten Mehmet Bayraktutar, olağanüstü genel kurul ile başkanlığı bıraktı. Bayraktutar'ın yerine ise Mehmet Ali Güldemir geldi. Bayraktutar, 25 Ocak 2010 yılından bu yana genel başkanlık koltuğunda oturuyordu. Eski Genel başkanla çok güzel çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bursa Diyanet Sen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Sarkı,bundan sonra  inşallah Mehmet Ali Güldemir başkanımızla da güzel çalışmalar yapacağız. Yapılan seçimin hayırlara vesile olmasını da ayrıca Allah'tan temenni ediyorum" diye ekledi.

AYASOFYA İLE YENİ DEVRİN BAŞLANGICI

Başkan Sarkı son olarak "İki gün sonra Cuma namazıyla birlikte 86 yıl sonra açılacak olan Ayasofya Camii’nin açılışının yeni bir devrin başlangıcı olduğunu ve böylelikle Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyetinin de yerine getirilmiş olmasının mutluluğunu yaşamaktayız. Ayasofya Camii’nin açılışında payı olan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Kurban Bayramına da çok az bir zaman kaldığından şimdiden Müslüman aleminin mübarek kurban bayramlarını da kutluyorum" diye ekledi.