GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-04-2021 09:43   Güncelleme : 25-04-2021 09:43

ABD'NİN 'SOYKIRIM' SAÇMALAMASINA TÜRK TEPKİSİ

ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını “Ermeni soykırımı” olarak tanıdığını açıklamasının ardından Türk siyasetinden sert tepkiler yağdı

ABD'NİN 'SOYKIRIM' SAÇMALAMASINA TÜRK TEPKİSİ

Kurtulmuş: “Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde “Ermeni Soykırımını” ifadesine ilişkin, “Tarihsel gerçekler, politik beklentiler uğruna yalanlarla değiştirilemez. Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD Başkanı Joe Biden'ın sözde “Ermeni soykırımını” ifadesine ilişkin sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, “Tarihsel gerçekler, politik beklentiler uğruna yalanlarla değiştirilemez. Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır" dedi.

“Hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan bu yalanı ortaya atanlar ve bunu kabullenenler tarihin yüz karalarıdır" diyen Kurtulmuş, "Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye söz konusu soykırım iftirasını atanlara, Vietnam'da, Bağdat'ta, Fullece'de döktükleri kanları, Ebu Garip Hapishanesindeki iğrenç işkencelerini, Hiroşima ve Nagazaki'ye attıkları atom bombası ile çocuk-kadın demeden kuruttukları nesilleri hatırlatırız. Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye soykırım iftirası atanlara, üzerinde oturdukları toprakların gerçek sahiplerinin Kızılderilileri tek tek yok ettiklerini ve büyük bir soykırımdan geçirerek Amerika'yı nasıl kurduklarını hatırlatırız.

Ermeni lobilerine yaranmak adına Türkiye'ye bu iftirayı atanlara Ermeni Terör Örgütü ASALA'nın diplomatlarımıza karşı saldırılarına ABD'de Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar'ı 1973'te şehit ederek başlandığını hatırlatırız" dedi.

“Türkiye olarak Ermeni Soykırımı safsatasını asla kabul etmiyoruz” diyen AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, şunları kaydetti:

“Tarihle yüzleşmek istemeyen, politik hesaplaşmalarla hakikate müdahale etmeye çalışanların kirli oyunlarını aziz milletimiz bozmaya ve gerçekleri her zaman olduğu gibi gün yüzüne çıkarmaya devam edecektir.”