BURSA
Giriş Tarihi : 17-07-2020 12:17   Güncelleme : 17-07-2020 12:17

5 YILDIR KİRA ÖDEMEDİĞİ EVE HACİZ GELİNCE BAKIN NE YAPTI

Osmangazi’de 5 yıldır oturduğu evin kirasını ödemeyen bir kişi evden polis tarafından zorla çıkarıldı.

5 YILDIR KİRA ÖDEMEDİĞİ EVE HACİZ GELİNCE BAKIN NE YAPTI

45 yaşındaki H.S. isimli adam 5 yıl önce babası ile bu sokakta ev kiraladı. H.S.'nin babası 3 ay sonra vefat etti. Babası öldükten sonra da aynı evde oturmaya devam eden ve babasını kaybeden H.S. bir süre sonra kira ödememeye başladı. Yaklaşık 5 yıl boyunca kirasını alamayan ev sahibi Y.Y. ise evinin boşaltılması için kiracısından şikâyetçi oldu.

2019 yılında kiracısı hakkında suç duyurusunda bulunan Y.Y. açılan davayı kazandı ve mahkeme Mart ayında H.S.'nin evden tahliye edilmesine karar verdi. Kendisine tebliğ edilen karara rağmen evde oturmaya devam edince ev sahibi Y.Y. İcra memurlarıyla birlikte H.S.'nin kapısına dayandı. Kapıda icra memurlarını görünce evine girerek kimseyi içeri almadı. Ekipler bunun üzerine polis ekiplerine bilgi verdi. H.S. polis memurlarına da kapıyı açmayınca olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Ekipler uzun süren görüşmenin ardından H.S.'yi evinden zorla çıkardı. Evinin baba yadigarı olduğunu söyleyen H.S. evden çıkarıldıktan sonra içeri giren icra memurlarından bütün şahsi eşyalarının kendisine teslim edilmesini istedi. H.S. polis ekipleri tarafından karakola götürülürken icra memurları evin boşaltılması için çalışmalara başladı. (İHA)